Bp Płoski wzywa do modlitwy

W związku ze śmiercią kpt. Daniela Ambrozińskiego, poległego w Afganistanie biskup polowy WP Tadeusz Płoski w specjalnym liście wzywa do modlitw w intencji zmarłego, jego najbliższych oraz stabilizacji na terenach afgańskich.

Biskup polowy podkreśla, że kpt. Daniel Ambroziński poległ oddając swoje życie w służbie pokoju. "W tych dniach chcemy być z Jego bliskimi: Żoną, Dziećmi, Rodzicami i Rodziną a także z Żołnierzami z którymi pełnił służbę. Okazujemy im wraz z księżmi kapelanami Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego wyrazy solidarności, wsparcia i pomocy" - napisał bp Płoski.

"Wyrazy solidarności w bólu okazujemy Dowództwu i Żołnierzom z jednostki, w której pełnił służbę śp. kpt. Daniel Ambroziński. Pokój i stabilizację w wymiarze międzynarodowym buduje się za cenę poświęcenia a nawet ofiary życia, czego znakiem jest Krzyż Chrystusa" - stwierdza w liście bp Płoski.

Jednocześnie dodał, że "miejscami modlitwy za zmarłego oraz o sprawiedliwy pokój i stabilizację na ziemi afgańskiej staną się w najbliższych dniach kościoły i kaplice garnizonowe".

W poniedziałek 10 sierpnia zorganizowana grupa talibów przeprowadziła atak na polskich żołnierzy w Afganistanie. W wyniku wymiany ognia rannych zostało czterech polskich żołnierzy. Kolejny z Polaków był uznawany za zaginionego.

Całonocna akcja poszukiwawcza prowadzona przez polskich, afgańskich i amerykańskich żołnierzy zakończyła się odnalezieniem kpt. Ambrozińskiego. Zaginiony oficer poniósł śmierć w wyniku ran postrzałowych. Dzisiaj w bazie Ghazni zaplanowano uroczystości pożegnalne, następnie poległy żołnierz zostanie przetransportowany do bazy Bagram.

Kapitan Daniel Ambroziński w Afganistanie pełnił obowiązki specjalisty w Zespole Doradczo - Łącznikowym. Na co dzień służył w 1. batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej, miał 32 lata. Pozostawił żonę i córkę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
0°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
4°C Sobota
wieczór
wiecej »