Młodzi na rolkach opanowali Tychy

Kolejna pielgrzymka na rolkach i hulajnogach przed ŚDM dotarła do celu.

Wyruszyła ona z Katowic, spod katedry Chrystusa Króla. Tam ok. 300-osobową grupę młodych archidiecezji czekających na Światowe Dni Młodzieży przed drogą pobłogosławili abp Wiktor Skworc oraz bp Jean-Louis Balsa z Viviers we Francji, goszczący w Katowicach.

Wśród duchownych nie zabrakło i papieża - inicjatora spotkań młodych świata z ojcem świętym - Jana Pawła II. W jego rolę wcielił się Tadeusz Broda z parafii WNMP w Kobiórze. Tadek, razem z młodymi z tyskiego rejonu ŚDM archidiecezji, przygotowuje film o papieżu Polaku. Jego premiera odbędzie się w czasie Dni w Diecezji, poprzedzających spotkanie świata z Franciszkiem.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć i krakowskiego lajkonika - Marcelego Łyczko, rzecznika Diecezjalnego Centrum ŚDM.

Pielgrzymka u celu   Joanna Juroszek /Foto Gość Pielgrzymka u celu

- Jedziecie we właściwym kierunku - do Tychów. A drogi do Krakowa prowadzą przez Tychy - mówił młodym abp Skworc. - To jest dobry kierunek, tym bardziej dlatego, że jedziecie do błogosławionej Karoliny - dodał, przypominając, że jest ona szczególną patronką młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

- Życzę wam, żebyście dojechali szczęśliwie i żeby wszyscy byli pierwsi na mecie - uśmiechnął się metropolita katowicki. A chwilę później raz jeszcze pozdrowił młodzież, tym razem z papieskiego papamobile.

- Kościół jest młody, Kościół żyje, nie musi być stypą. Chcemy pokazać współczesnemu światu, że Kościół jest radosny - mówił chwilę przed wyruszeniem dk. Mateusz Kempiński, jeden z organizatorów kolejnej już pielgrzymki na rolkach i hulajnogach.

- W Ewangelii jest dziś piękne słowo: o cokolwiek prosić będziemy w imię Jezusa Chrystusa, to otrzymamy. Otrzymamy po to, żeby nasza radość była pełna. Ta radość jest z nami, dzielimy się świadectwem swojej wiary - dodał kl. Jakub Gojny, również organizator.

Mimo zmęczenia, radość nie opuszczała młodych i w trasie, kiedy, czekając na przejazd pociągu, postanowili sobie zatańczyć. Cały czas z głośników jednego z samochodów leciała też muzyka. Ewangelizacyjna, rozrywkowa i skoczna.

Młodzi w drodze i na Eucharystii w kościele bł. Karoliny w Tychach modlili się w intencji pokoju dla pielgrzymów z całego świata, wybierających się w lipcu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Pielgrzymkę w ramach wolontariatu zabezpieczała 30-osobowa grupa na co dzień zajmująca się organizacją nightskatingu w Katowicach.

Wzięli w niej udział także duszpasterze młodych, siostry zakonne oraz klerycy śląskiego seminarium. Jej uczestnicy pokonali 26-kilometrową trasę.

To kolejny etap przygotowań młodych archidiecezji katowickiej na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na rolkach młodzi w lipcu ruszą też na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Wcześniej, 11 czerwca, udadzą się do Rud Raciborskich.

Rajd młodzi zakończyli w Tychach w kościele bł. Karoliny. Tam odbył się centralny punkt pielgrzymki - Eucharystia.

Po Mszy św. dla uczestników zaplanowano wiele atrakcji, między innymi pokaz jazdy na rolkach przygotowany przez grupę Break The Borders, ciepły posiłek oraz mecz piłki nożnej.

Głównym organizatorem wydarzenia są członkowie Fundacji "Młodzi dla Młodych".

Posłuchaj także radiowej relacji z pielgrzymki, przygotowanej przez Martę Sudnik-Paluch z Radia eM:

Przypominamy również poprzednie edycje rolkowych pielgrzymek młodych: do Piekar Śląskich i Bierunia Starego:

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
1°C Niedziela
noc
-1°C Niedziela
rano
3°C Niedziela
dzień
3°C Niedziela
wieczór
wiecej »