Miejsce tylko dla Franciszka

Papieski pokój w Brzegach jest gotowy. Będzie go można zobaczyć w niedzielę 3 lipca.

Pewne jest, że Ojciec Święty w drodze na Mszę Posłania kończącą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie poświęci wybudowany tuż obok Pola Miłosierdzia dom pobytu dla osób starszych.

Na piętrze budynku przygotowano także specjalny pokój, w którym papież Franciszek będzie mógł odpocząć w dowolnym momencie swojego pobytu w Brzegach - zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Czy tak się stanie - nie wiadomo.

Pokój jest jednak gotowy i wyposażony. Są tam: łóżko, niewielka szafka, szafa na ubrania, stolik na Pismo Święte, biurko oraz krzesła - wszystko wykonane w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na ścianie zawisł krzyż wyrzeźbiony przez jednego z wielickich górników. W pokoju zamontowany zostanie także telefon. - Ojciec Święty będzie mógł stąd zadzwonić w każde miejsce na świecie. Nie będzie to żadna atrapa - zapewnia burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Okna papieskiego pokoju wychodzą wprost na Campus Misericordiae, gdzie papież spotka się z młodzieżą z całego świata.

- Ten dom w całości będzie do dyspozycji papieża. Nieważne, czy będzie tu minutę, czy 24 godziny. Dla nas i dla tych, którzy będą tu w przyszłości mieszkać, ważna będzie każda chwila - podkreśla A. Kozioł. Po zakończeniu papieskiej wizyty meble zostaną przeniesione w inne miejsca, a sam pokój będzie służył osobom korzystającym z domu "Misericordiae".

W najbliższą niedzielę, 3 lipca, w ramach "Dnia Otwartego na Campus Misericordiae" od 10.00 do 22.00 wszyscy chętni będą mogli zobaczyć Dom Miłosierdzia wraz z apartamentem przygotowanym dla papieża Franciszka oraz wybudowanym tuż obok centrum logistycznym Caritas "Chleb Miłosierdzia" wraz z mobilną kliniką, która zostanie przekazana do obozu uchodźców z Libanu (więcej o tym: TUTAJ).

O godz. 15 zostanie udostępniona Księga Miłosierdzia, w której będzie można zamieścić wpisy dla papieża Franciszka - księga ta zostanie przekazana mu podczas wizyty na Campus Misericordiae.

Będzie także można - za darmo - skosztować puchero, czyli popularnej argentyńskiej potrawy, którą bardzo lubi papież Franciszek.

Tymczasem na samym Campus Misericordiae trwają prace ściśle związane z przygotowaniem tego miejsca do spotkania młodzieży z Ojcem Świętym. Ustawiane są m.in. maszty komunikacyjne, mające umożliwić wszystkim uczestnikom korzystanie z telefonów komórkowych. Ustawiane są ogrodzenia sektorów i bramki, zabezpieczające przepływające przez teren rzeki. W poniedziałek 4 lipca ma ruszyć budowa papieskiego ołtarza.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Gość
  02.07.2016 13:20
  A gdzie miejsce do modlitwy??? Owszem krzyż na ścianie jest a może by tak klęcznik by się przydał? ...projektant pokoju powinien wcześniej skonsultować ten temat z duchownym i to w starszym wieku, który podpowiedziałby jake meble są potrzebne Papieżowi czy innemu duchownemu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  21°C Wtorek
  rano
  25°C Wtorek
  dzień
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  wiecej »