Świat nie będzie bez końca czekał na Iran

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton oświadczyła w niedzielę, że wspólnota międzynarodowa nie będzie bez końca czekała, aż Iran pokaże, że jest gotów spełnić swoje międzynarodowe zobowiązania.

Brytyjski minister spraw zagranicznych David Miliband, z którym pani Clinton spotkała się w Londynie, podkreślił zaś, że Iran nigdy nie będzie miał lepszej okazji, by ustanowić normalne stosunki z resztą świata.

"Słowa nie wystarczą" - podkreśliła pani Clinton podczas wspólnej konferencji prasowej z Milibandem. Zaznaczyła, że spotkanie w ubiegły czwartek w Genewie, na którym przedstawiciele Iranu i sześciu mocarstw (USA, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec) wznowili rozmowy na tematy nuklearne, stanowiło "konstruktywny początek, ale muszą za nim pójść działania".

Zarówno pani Clinton, jak i Miliband wyrazili przekonanie, że pakistańskie obiekty nuklearne są bezpieczne, choć Pakistan stoi wobec poważnego zagrożenia terrorystycznego. Było to nawiązanie do sobotniego ataku talibów na naczelne dowództwo armii pakistańskiej w mieście Rawalpindi, który kosztował życie 22 osób (3 zakładników, 8 napastników i 8 żołnierzy).

Jak zapewniła Clinton, Stany Zjednoczone mają pełne zaufanie, że rząd Pakistanu kontroluje swoją broń nuklearną. Jej zdaniem terroryści "stanowią coraz większe zagrożenie dla władz i państwa, ale nie widzimy dowodów na to, by mieli przejąć władzę". Także Miliband zaznaczył, że nic nie wskazuje na to, by pakistańskie obiekty nuklearne były zagrożone.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  17°C Środa
  noc
  wiecej »