W szkole Twojego dziecka organizują "Tęczowy Piątek"? Nie bądź bierny!

W odpowiedzi na akcję „Tęczowy Piątek”, promującą w szkołach ideologię gender, Instytut Ordo Iuris przygotował „Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze” oraz oferuje wsparcie prawne i procesowe dla rodziców.

Składając Oświadczenie, rodzic jednoznacznie odmawia udziału swego dziecka we wszelkich wykraczających poza program szkolny działaniach propagandowych, opartych na ideologii gender, ideologicznych koncepcjach płci „kulturowej” lub „społecznej”, oraz tożsamości płciowej i seksualnej. Udział w takich zajęciach wymagać będzie pisemnej zgody rodziców, po przedstawieniu im konspektu zajęć organizowanych w szkole.

„Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze” powinno zostać złożone przede wszystkim w szkole, która przystąpiła do akcji „Tęczowy Piątek”.

Z pełną świadomością obecnie niedostatecznego, prawnego zabezpieczenia praw wychowawczych rodziców, liczmy się z koniecznością przeprowadzenia postępowań w obronie ważności Oświadczenia. Jednocześnie podejmowane będą działania zmierzające do poszerzenia gwarancji praw rodzicielskich wynikających z Konstytucji RP i obowiązujących ustaw (w tym: art. 48 ust. 1 Konstytucji RP: Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania; art. 53 ust. 3 Konstytucji RP: Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio; Preambuła ustawy o systemie oświaty: Oświata ... kieruje się zasadami zawartymi w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ... Nauczanie i wychowanie - respektując chrześcijański system wartości - za podstawę przyjmuje uniwersalne zasady etyki; art. 1 pkt 2 System oświaty zapewnia w szczególności … wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny).

Instytut Ordo Iuris deklaruje wsparcie prawne dla rodziców, których „Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze” zostanie zignorowane przez szkołę. Każde zgłoszenie zostanie zbadane, a w wybranych sprawach uruchomiona zostanie - za zgodą rodziców - stosowna procedura procesowa przeciwko placówkom edukacyjnym i ich dyrektorom, naruszającym prawa rodziców do wychowania dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  27.10.2016 08:13
  Kolejna pseudoinformacja. Co to znaczy "tęczowy poniedziałek promujący ideologię gender"? No, konkretnie O CO CHODZI?! Paru silnie zideologizowanych prawników uderzyło w dzwon - i wszyscy na baczność? Napiszcie, do jasnej ciasnej, O CO CHODZI z tym tęczowym poniedziałkiem? Gdzie tu jest KONKRET? Na czym polega zagrożenie? Czy wy w tej redakcji w ogóle poważnie traktujecie czytelników, czy tylko jesteście "Trybuną ludu" a rebour??? Prawdę mówiąc, jak słyszę "Ordo Iuris" to od razu włącza mi się żółte światło w głowie z sygnałem: Uwaga, zacietrzewienie włącza piąty bieg...
 • Gośćzwse46
  27.10.2016 10:39
  Inżynieria społeczna https://twitter.com/NELFA_LGBT/status/789829489001914368
 • Rozum
  27.10.2016 11:33
  Ja nie jestem bierny i pochwalam inicjatywę. Dziecko powinno poszerzać swoje horyzonty. Gdy uczy się o faszystach to nie znaczy, że będzie jednym z nich. Jaka ciemna ta gazeta... Kościół jest od kształtowania sumienia, a nie szkoła!
 • Gość
  27.10.2016 12:59
  Szkoła nie może brać udziału w propagowaniu homoseksualizmu. Jako rodzic nie pozwalam na takie działanie i cieszę się z tej inicjatywy. Słynne powiedzenie "dorwiemy was w waszych dzieciach, wasze dzieci będą takie, jak my" - nie powinno być realizowane.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Środa
  noc
  14°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  wiecej »