W wieku 74 lat odszedł współzałożyciel zespołu "Czerwone Gitary".
Kossela był autorem muzyki lub tekstu m.in. do tak znanych piosenek, jak: "No bo ty się boisz myszy", "Historia jednej znajomości" czy "Matura".
Kossela urodził się 15 lipca 1942 roku w Częstochowie. Jak podaje strona zespołu, w 1961 roku stworzył amatorski zespół wokalno-instrumentalny "Elektron", który w 1962 roku przekształcił się w "Niebiesko-Czarnych", gdzie był gitarzystą i kierownikiem muzycznym. W tym roku zespół wystąpił na I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie zdobył I nagrodę.
W latach 1962-64 odbywał służbę wojskową, w czasie której nadal współpracował z "Niebiesko-Czarnymi" (nagrania radiowe, płytowe oraz występ na KFPP Opole '63) oraz z Centralnym Zespołem Artystycznym WP, a jego miejsce zajął Krzysztof Klenczon. Okres 1963-1964 to lata przygotowań do stworzenia nowej formacji. Współpracując z Henrykiem Zomerskim, założył zespół "Pięciolinie", który miał na celu wyłonić muzyków do nowej grupy o niewiadomej jeszcze wtedy nazwie. "3 stycznia 1965 roku oficjalnie zarejestrowana została nazwa nowego zespołu +Czerwone Gitary+. Skład zespołu tworzyli: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski" - czytamy na stronie internetowej zespołu. Ostatnio grupa koncertowała i nagrywała w składzie: Jerzy Skrzypczyk, Jerzy Kossela, Arkadiusz Wiśniewski, Mieczysław Wądołowski, Artur Chyb i Dariusz Olszewski.
W 2011 r. Kossela został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego orderem Gloria Artis. Był też laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Ostatni koncert z "Czerwonymi Gitarami" zagrał 21 listopada 2016 r. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.