W wieku 74 lat odszedł współzałożyciel zespołu "Czerwone Gitary".
Kossela był autorem muzyki lub tekstu m.in. do tak znanych piosenek, jak: "No bo ty się boisz myszy", "Historia jednej znajomości" czy "Matura".
Kossela urodził się 15 lipca 1942 roku w Częstochowie. Jak podaje strona zespołu, w 1961 roku stworzył amatorski zespół wokalno-instrumentalny "Elektron", który w 1962 roku przekształcił się w "Niebiesko-Czarnych", gdzie był gitarzystą i kierownikiem muzycznym. W tym roku zespół wystąpił na I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie zdobył I nagrodę.
W latach 1962-64 odbywał służbę wojskową, w czasie której nadal współpracował z "Niebiesko-Czarnymi" (nagrania radiowe, płytowe oraz występ na KFPP Opole '63) oraz z Centralnym Zespołem Artystycznym WP, a jego miejsce zajął Krzysztof Klenczon. Okres 1963-1964 to lata przygotowań do stworzenia nowej formacji. Współpracując z Henrykiem Zomerskim, założył zespół "Pięciolinie", który miał na celu wyłonić muzyków do nowej grupy o niewiadomej jeszcze wtedy nazwie. "3 stycznia 1965 roku oficjalnie zarejestrowana została nazwa nowego zespołu +Czerwone Gitary+. Skład zespołu tworzyli: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski" - czytamy na stronie internetowej zespołu. Ostatnio grupa koncertowała i nagrywała w składzie: Jerzy Skrzypczyk, Jerzy Kossela, Arkadiusz Wiśniewski, Mieczysław Wądołowski, Artur Chyb i Dariusz Olszewski.
W 2011 r. Kossela został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego orderem Gloria Artis. Był też laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Ostatni koncert z "Czerwonymi Gitarami" zagrał 21 listopada 2016 r. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.