Życzenia pokoju oraz zgodnego i solidarnego współistnienia dla wszystkich przekazał muzułmanom watykański sekretarz stanu.
Kard. Tarcisio Bertone udzielił wywiadu katarskiej telewizji Al Dżazira, która przygotowuje szerszy materiał na temat Kościoła katolickiego i Stolicy Apostolskiej. Ma on zostać wyemitowany na początku przyszłego roku.
W swojej wypowiedzi kard. Bertone skupił się na relacjach Kościoła ze światem arabskim i na dialogu międzyreligijnym. Nie pominął także ostatnich polemik w Europie na temat integracji emigrantów muzułmańskich. Zapewnił, że Kościół zawsze opowiadał się za równymi prawami dla wszystkich, także dla mniejszości etnicznych i religijnych, które z kolei powinny przestrzegać porządku prawnego w krajach je goszczących. Dodał, że dotyczy to także mniejszości chrześcijańskiej w krajach muzułmańskich. Nawiązując do wyników szwajcarskiego referendum w sprawie minaretów watykański sekretarz stanu stwierdził, że głosowanie za zakazem ich budowania wyrosło z lęku. Tymczasem wybory polityczne, jego zdaniem, powinny być motywowane pozytywnie i nakierowane na pokojowe współistnienie wszystkich. Kard. Bertone odniósł się także do trudnej sytuacji bliskowschodnich chrześcijan, szczególnie w Iraku. Przypomniał ważną rolę społeczną, jaką pełnią oni na tym terenie, oraz humanitarne i polityczne wysiłki Kościoła powszechnego na rzecz ich pozostania na miejscu.
Dzień wcześniej w wypadku autobusu szkolnego zginęła 15-latka.
Na liście pierwszy raz pojawił się opiekun osoby starszej i opiekun w domu pomocy społecznej.
Akta sprawy liczą prawie tysiąc tomów i wciąż ma ona charakter rozwojowy.
Dotyczy to m. in przedsiębiorców, lekarzy, inżynierów i nauczycieli.
Co czwarte dziecko trafiające dom"klasy wstępnej" nie umie obyć się bez pieluch.