Chrześcijanie i muzułmanie razem w trosce o wspólny dom

Przesłanie na miesiąc ramadanu.

Powołanie chrześcijan i muzułmanów do troski o Boże dzieło stworzenia nie jest czymś mało istotnym w religijnym życiu, ale tworzy jego fundamentalną część – głosi przesłanie Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego do muzułmanów. Zostało ono wystosowane z okazji ramadanu - islamskiego miesiąca postu - i kończącego go święta dziękczynienia (Id al-Fitr). 

W przesłaniu, którego temat brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie razem w trosce  o wspólny dom”, przewodniczący Rady kard. Jean-Louis Tauran oraz jej sekretarz bp Miguel Ángel Ayuso Guixot, odwołują się do encykliki Papieża Franciszka „Laudato si”, która poświęcona jest trosce o wspólny dom.

„Już sam tytuł encykliki jest znaczący: świat jest «wspólnym domem» – czytamy w przesłaniu - mieszkaniem dla wszystkich członków rodziny ludzkiej. Dlatego, żadna osoba, kraj czy naród nie może narzucać innym własnego sposobu rozumienia planety. Papież Franciszek zaprasza więc «by odnowić dialog dotyczący sposobu, w jaki budujemy przyszłość naszego globu (...) ponieważ wyzwanie ekologiczne oraz jego ludzkie korzenie dotyczą i dotykają nas wszystkich»”. Potrzeba zatem głębokiego wewnętrznego nawrócenia, aby stawić czoła ekologicznemu kryzysowi. Przesłanie kończą życzenia, aby podjęty przez muzułmanów post, modlitwa a także dobre uczynki umocniły ich „na drodze pokoju i dobra, w trosce o całą rodzinę ludzką oraz całe stworzenie”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  21°C Sobota
  rano
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  25°C Niedziela
  noc
  wiecej »