Sejm: Jest decyzja ws. projektu ustawy antyaborcyjnej

Sejmowa Komisja do Spraw Petycji zdecydowała w środę o skierowaniu petycji Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, wraz z gotowym projektem całkowicie zakazującym aborcji, do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Projekt PFROŻ zakłada całkowity zakaz aborcji, a także m.in. zakaz sprzedaży, nieodpłatnego udostępniania i reklamowania środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym. Projekt przewiduje też zmiany w Kodeksie cywilnym, potwierdzające, że dziecko poczęte ma bezwarunkową zdolność prawną w zakresie stosunków niemajątkowych, a w zakresie praw i zobowiązań majątkowych - warunkową, gdy urodzi się żywe (autorzy projektu proponują zapis: "Zdolność prawną ma również dziecko poczęte; jednakże prawa i zobowiązania majątkowe uzyskuje ono pod warunkiem, że urodzi się żywe").

Projekt - w przeciwieństwie do odrzuconego w zeszłym roku przez Sejm projektu komitetu "Stop Aborcji" - nie przewiduje karania kobiet, które przerwały ciążę. W przypadku lekarzy regulacja zakłada odstąpienie od karania, jeśli aborcja była spowodowana ratowaniem życia matki lub dziecka w ciąży bliźniaczej.

W styczniu komisja ds. petycji - w reakcji na petycje PFROŻ - wystosowała do rządu dezyderat m.in. z pytaniami o plany dotyczące regulacji ws. ochrony życia. W środę komisja przyjęła odpowiedź na dezyderat. Po dyskusji zdecydowano o przekazaniu petycji wraz z dokumentami (petycją i odpowiedzią) do komisji ds. polityki społecznej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Gość
  05.07.2017 14:24
  w sensie że kartka krąży między biurkami i wszyscy mają nadzieję, że się zgubi albo ją wiatr zwieje?
 • Jaś
  05.07.2017 14:42
  Walczcie dalej. Dzięki Wam ,że macie odwagę niestrudzenie bronić życia na scenie politycznej. PIS zawiódł głosowaniem w sprawie poprzedniego projektu ustawy, zobaczymy, co teraz zrobi. Podobno przestraszył się "czarnych marszów", a wiedział, że przeciętna babcia-katoliczka nie obrazi się za pozwolenie zabicia kilkuset ludzi z zespołem Downa, a tym bardziej kilkunastu po gwałcie; sprawa ratowania jednego życia kosztem drugiego jest raczej moralnie jednoznaczna i nie wymaga poprawek. Ten naród ocaleje, bo są w nim sprawiedliwi.
 • Gość
  05.07.2017 14:57
  Komisja petycji ma prawo inicjatywy ustawodawczej. Komisja Polityki Społecznej jej nie ma. Zatem od Annasza trafiło do Kajfasza. Czekamy kiedy zajmie stanowisko Herod - kto gra jego rolę w tych jasełkach już wiemy - wybory demokratyczne były w zeszłym roku.
 • Dziewczyna
  05.07.2017 16:18
  Nie wiem po co popierać projekt PFROŻ, który daje matce zupełnie wolną rękę w zabiciu dziecka (jak chce oraz kiedy chce) i nie nakłada na nią ŻADNEJ zupełnie kary za ten mord. Nierówno pod sufitem mają te dziadki z PFROŻ... Myślą, że jak zdelegalizują sprzedaż tzw. pigułki dzień po, to kobiety - którym nic nie będzie grozić za jej łyknięcie- przestaną mordować. Gdzie logika....
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  27°C Piątek
  dzień
  28°C Piątek
  wieczór
  25°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  wiecej »