Już 600 tys. osób zgłosiło chęć zobaczenia Całunu Turyńskiego w czasie jego wystawienia od 10 kwietnia do 23 maja tego roku. Bezpłatny bilet można zarezerwować online lub dzwoniąc na specjalną infolinię.
Władze Turynu spodziewają się, że na wystawienie relikwii przybędzie do Turynu około 2,5 mln wiernych. Jak wiadomo, 2 maja Całun zobaczy Benedykt XVI.
Jan Paweł II widział relikwie dwukrotnie: we wrześniu 1978 r., a więc na krótko przed swym wyborem na Stolicę Piotrową, i dwadzieścia lat później, dokładnie 24 maja 1998 r.
Jak głosi tradycja, w przechowywane w turyńskiej katedrze św. Jana Chrzciciela od ponad 400 lat płótno o rozmiarach 4,36 x 1,10 m miało być zawinięte ciało Chrystusa po zdjęciu z krzyża. Odnośnie jego historycznej autentyczności od lat toczą są spory.
Relikwia od 1453 r. należała do dynastii sabaudzkiej, a od 1578 r. przechowywana jest w specjalnym pomieszczeniu w turyńskiej katedry. Zmarły na wygnaniu w 1983 r. ostatni król Włoch Humbert II zapisał Całun papieżowi, który ze swej strony powierzył go arcybiskupowi Turynu.
Bezpłatny bilet można rezerwować przez internet, a także poprzez infolinię (008000SINDONE), dostępną z całego świata.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.
Minister obrony zatwierdził pobór do wojska 7 tys. ortodoksyjnych żydów.
Zmiany w przepisach ruchu drogowego skuteczniej zwalczą piratów.