W tym szczególnym momencie historii Kościół pilnie potrzebuje odnowienia wysiłków i entuzjazmu w nieustannej misji ewangelizacynej – powiedział Papież do uczestników kończącej się sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.
W tym kontekście Franciszek zwrócił uwagę na dwa aspekty głoszenia Dobrej Nowiny.
W pierwszym podkreślił rolę i wkład narodów i ich kultur w życie Kościoła. Od każdego ludu, gdzie obecny jest Kościół, płynie bogactwo, które należy uznać i dowartościować, aby dojść do jedności całego rodzaju ludzkiego. Bogactwem tym są dobre tradycje, autentyczne dary pochodzące od Pana.
Ojciec Święty zaznaczył także, iż potrzebne jest włączenie się w złożoną sieć relacji międzyludzkich, aby móc doświadczyć we wspólnocie wierzących jedności i tego, co ludzkie.
„Ma to swoją szczególną wagę zwłaszcza w takim czasie, jak nasz, w którym z całą mocą ujawnia się nowa kultura, owoc techniki. Fascynuje ona swymi zdobyczami, ale jednocześnie uwydatnia się brak prawdziwych relacji międzyludzkich oraz zainteresowania drugim człowiekiem. Niewiele jest takich instytucji, jak Kościół, które mogą szczycić się znajomością ludów w takim stopniu, aby docenić ich zdobycze kulturowe, moralne i religijne tworzące tożsamość całych pokoleń. Ważne jest zatem, abyśmy potrafili zgłębiać serce człowieka i odkrywać w nim wrażliwość na Boga i Jego miłość, która rodzi ufność i nadzieję w patrzeniu w przyszłość, pomimo wielkich trudności i biedy, które zmuszeni jesteśmy przeżywać z powodu pazerności niewielu” – powiedział Papież.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.