"Bóg, Rodzina, Firma, Hojność"

W Polsce rośnie zainteresowanie budowaniem biznesu w oparciu o katolicki system wartości - przekonują organizatorzy Konferencji Przedsiębiorców Katolickich "Bóg, Rodzina, Firma, Hojność" . Wydarzenie potrwa do soboty w Poznaniu.

Dwudniowa konferencja odbywa się po raz trzeci. Spotykają się na niej właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, oraz przedstawiciele organizacji działających w środowisku ludzi biznesu w Polsce i na świecie. Wydarzenie ma inspirować do wdrażania zasad wiary w firmie, społeczeństwie i w kulturze.

"Jest coraz więcej przedsiębiorców, którzy szukają odniesienia i uzasadnienia do swojego działania w tym najwyższym punkcie, jakim są: Pan Bóg, Pismo Święte i Kościół. W trakcie konferencji zainteresowani mogą się dowiedzieć, co Bóg mówi na temat prowadzenia biznesu i do jakiej działalności zachęca" - powiedział PAP współorganizator wydarzenia ks. Rafał Ostrowski.

Jak dodał, hierarchię wartości, która powinna być bliska każdemu przedsiębiorcy, przypomina tytuł konferencji. "Na pierwszym miejscu w jego życiu powinien być Pan Bóg, na drugim rodzina - by nie tracić relacji z najbliższymi, kiedy pochłania go praca. Później jest firma, która jest podporządkowana Bożemu Prawu i - hojność, bo przedsiębiorca musi być otwarty w swoich działaniach na innych ludzi" - powiedział.

W tym roku tematyka prelekcji i dyskusji w sposób szczególny dotykać będzie uczciwości, dylematów sumienia i walki wewnętrznej, jaką niejednokrotnie przechodzi przedsiębiorca.

"Interesuje nas zarówno uczciwość wewnętrzna, podejmowanie decyzji zgodnych z własnym sumieniem, jak i rozpatrywane w tym kontekście relacje między firmami oraz między przedsiębiorcami i innymi ludźmi" - powiedział ks. Ostrowski.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie też tzw. ekonomia komunii, promowana przez ogólnoświatowy Ruch Focolari. Zgodnie z założeniami tej koncepcji, przedsiębiorcy po zapewnieniu sprawiedliwej zapłaty dla siebie i pracowników, oraz po odłożeniu środków na dalszy rozwój biznesu, dzielą się z zyskiem ze wspólnotą. Takie środki są przeznaczane m.in. na pomoc potrzebującym.

Współorganizatorem konferencji jest Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w archidiecezji poznańskiej.

Ks. Ostrowski podkreślił, że rosnące struktury tego duszpasterstwa do jeszcze jeden dowód na coraz większe zainteresowanie kwestiami wiary w prowadzeniu biznesu. "Przez bardzo długi czas Talent to było jedno duszpasterstwo w Krakowie. W ostatnich kilku latach to dzieło dynamicznie rozchodzi się na całą Polskę; w tej chwili to już są dziesiątki punktów w całym kraju" - powiedział.

Patronem honorowym Konferencji Przedsiębiorców Katolickich "Bóg, Rodzina, Firma, Hojność" jest metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  0°C Wtorek
  rano
  3°C Wtorek
  dzień
  3°C Wtorek
  wieczór
  2°C Środa
  noc
  wiecej »