Wieczorem 31 stycznia Benedykt XVI zwiedził rzymską wystawę „Władza i łaska. Święci patroni Europy”. Zorganizowano ją w Pałacu Weneckim w samym centrum Wiecznego Miasta.
Wizyta miała charakter prywatny i trwała ponad pół godziny. Na wystawie zgromadzono arcydzieła pochodzące z muzeów europejskich, ukazujące wpływ chrześcijaństwa na historię Starego Kontynentu. Papież podziwiał między innymi płótna Leonarda da Vinci, Tycjana, Caravaggia, van Dycka i El Greca. Tematyką ich prac były nawrócenia i prześladowania, zwycięstwa i klęski, chrzty i odstępstwa od wiary. Dzieła dawnych mistrzów są najlepszym świadectwem spotkania piękna i wiary, tego, co widzialne i niewidzialne, przemijające i wieczne, do których to tematów bardzo często powraca Benedykt XVI.
Miejsce wystawy wybrano nieprzypadkowo. Renesansowy Pałac Wenecki sam w sobie jest świadkiem zmienności politycznej, w której pojawiają się święci ze swym przesłaniem. Do połowy XVI w. budynek przy Placu Weneckim był rezydencją papieską, w której przyjmowali oni wielu późniejszych świętych. 31 stycznia był ostatnim dniem rzymskiej wystawy.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.