W Madrycie odbyła się modlitwa w intencji Ziemi Świętej oraz chrześcijan prześladowanych na bliskim Wschodzie. Wzięły w niej udział Kościoły obecne w Ziemi Świętej.
W ramach wystawy “Hiszpania w Ziemi Świętej” na Uniwersytecie św. Damazego w Madrycie miała miejsce modlitwa ekumeniczna o pokój na Bliskim Wschodzie. Wziął w niej udział m.in. Syryjsko-Prawosławny Kościół Antiochii, Ormiański Kościół Apostolski, Rosyjski Kościół Prawosławny oraz Kościół Malabarski. Poparły ją Kościoły koptyjski i etiopski.
Modlitwa oparta była na liturgii jerozolimskiej. Głównym momentem była wspólna adoracja krzyża. O. Jesús España, franciszkanin, w krótkiej homilii podkreślił znaczenie Jerozolimy, Kościoła-Matki, dla wszystkich chrześcijan. Do niej pielgrzymują wszyscy. Jerozolima powinna stać się zachętą do szukania jedności. Przedstawiciele poszczególnych Kościołów modlili się szczególnie za chrześcijan prześladowanych z powodu swojej wiary. Wezwania były w języku hiszpańskim, arabskim, ormiańskim, rosyjskim i malajalam.
Abp Nicolaos Matti Abd Alahad z Kościoła Syryjsko-Prawosławnego zaapelował o pomoc chrześcijanom w Syrii. Podziękował wszystkim, w tym Polsce, którzy pomagają konkretnie ofiarom wojny. “Nie wystarczy tylko mówić o pomocy, trzeba jeszcze przejść do czynu”, podkreślił abp Nicoas.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.
W Dar es Salaam w Tanzanii spotkali się przywódcy krajów Afryki Wschodniej.