W sobotę przypada Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej. Jego obchody służyć mają promowaniu wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego i bezrobocia.
ONZ ogłosiło 20 lutego Światowym Dniem Sprawiedliwości Społecznej w 2007 r. Po raz pierwszy obchodzono go w 2009 r.
Obchody Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej mają służyć dążeniu do wykorzenienia ubóstwa, promocji pełnego zatrudnienia i uczciwej pracy, równości mężczyzn i kobiet oraz społecznego dobrobytu i sprawiedliwości dla wszystkich ludzi.
Cały rok 2010 został ustanowiony Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Idea ta została zaproponowana przez Komisję Europejską, a następnie przyjęta przez Parlament Europejski i zatwierdzona przez Radę Unii Europejskiej w październiku 2008 r.
Według statystyk, aż 80 mln ludzi zagrożonych jest ubóstwem, w tym 19 mln dzieci. Prawie trzy czwarte Europejczyków (73 proc.) uważa, że ubóstwo jest w ich kraju zjawiskiem powszechnym, a 84 proc. uznało, że w ciągu ostatnich trzech lat nasiliło się. Poniżej progu ubóstwa żyje 80 mln Europejczyków, czyli 17 proc. społeczności UE. Za powszechne zjawisko ubóstwo uznaje 96 proc. Węgrów, 92 proc. Bułgarów, 71 proc. Polaków i 54 proc. Finów.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.