Papież ogłasza dzień modlitwy i postu w intencji pokoju

Po modlitwie „Anioł Pański” papież Franciszek zachęcił wszystkich wiernych do udziału w specjalnym dniu modlitwy i postu w intencji pokoju.

„W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, zachęcam wszystkich wiernych do udziału w specjalnym dniu modlitwy i postu w intencji pokoju - 23 lutego, w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Ofiarujemy go szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego.” Papież Franciszek dodał, że poza modlitwą możemy też konkretnie sprzeciwiać się przemocy. Podkreślił, że „zwycięstwa zyskane przy użyciu przemocy są fałszywymi zwycięstwami; natomiast praca na rzecz pokoju służy wszystkim!”. 

Ojciec Święty nawiązał również do obchodzonego dziś we Włoszech Dnia dla Życia, wyrażając swoje uznanie i wsparcie dla różnych instytucji kościelnych, które na wiele sposobów promują i wspierają życie. Zapewnił także o swojej bliskości z mieszkańcami Madagaskaru, dotkniętymi cyklonem. Tradycyjnie pozdrowił wszystkich pielgrzymów, życząc im dobrej niedzieli i smacznego obiadu.

W rozważaniu przed modlitwą na Anioł Pański papież Franciszek mówił, że Jezus znakami uzdrowienia chce wzbudzić reakcję wiary. Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszej Ewangelii, w której Jezus uzdrawia w Kafarnaum. Papież przypomniał, że następnego dnia Jezus wyszedł niewidoczny z bramy miasta i schronił się w miejscu odosobnionym, aby się modlić. Wyjaśnił znaczenie cudów Jezusa. 

„W istocie cuda są „znakami”, które zachęcają do odpowiedzi wiary; znakami, którym zawsze towarzyszą słowa, rzucające na nie światło; a zarówno znaki jak i słowa prowokują wiarę i nawrócenie przez boską moc łaski Chrystusa.” Papież Franciszek podkreślił, że głoszenie Jezusa o Królestwie Bożym znajduje swoje właściwe miejsce na drodze rozumianej jako miejsce radosnego głoszenia Ewangelii. Na zakończenie Ojciec Święty prosił za wstawiennictwem Matki Bożej, aby pomogła nam otworzyć się na głos Ducha Świętego, który wzywa Kościół do niesienia uzdrawiającego słowa Jezusa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  6°C Czwartek
  rano
  9°C Czwartek
  dzień
  9°C Czwartek
  wieczór
  7°C Piątek
  noc
  wiecej »