USA: Dziecko wychowywane przez parę homoseksualną nieprzyjęte do szkoły

Falą krytyki media amerykańskie zalały katolicką diecezję w Denver, w stanie Kolorado, po tym jak jedna z lokalnych katolickich szkół podstawowych odmówiła przyjęcia dziecka wychowywanego przez żeńską parę homoseksualną.

odpowiedzi diecezja wydała oświadczenie, stwierdzające między innymi, że krytycyzm pochodzi głównie od osób, które nie akceptują stanowiska Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu. Dodatkowo metropolita Denver, abp Charles Chaput, poświęcił tej sprawie swoją kolumnę w tygodniku Denver Catholic Register.

„Rodzice zapisują swoje dzieci do szkół katolickich, ponieważ chcą wzmocnić przez to ich wiarę i znajomość wartości, jakimi ich rodziny żyją na co dzień” – czytamy w oświadczeniu.

Bardziej szczegółowo krytykowaną decyzję wyjaśnił abp Chaput. Przypomniał on, iż w Stanach Zjednoczonych rozpoczęto zakładać szkoły katolickie, gdyż program szkół publicznych często w agresywny sposób odnosił się do naszej wiary. „Choć wiele od tamtego czasu się zmieniło, zmianie nie uległa misja naszych szkół” – stwierdził abp Chaput.

Hierarcha wytłumaczył, iż wiele szkół katolickich przyjmuje uczniów z innych religii, bądź dzieci z rozbitych rodzin. „Dla nich będzie u nas miejsce, dopóki ich rodzice popierać będą misję naszej edukacji, a ich postępowanie nie będzie w znaczący sposób sprzeczne z nauczaniem Kościoła” – powiedział metropolita Denver.

Podkreślił on, że Kościół nie naucza, iż ludzie o orientacji homoseksualnej są źli, a ich dzieci mniej kochane przez Boga. „Jest wprost przeciwnie. Kościół jednak naucza, że współżycie seksualne poza sakramentem małżeństwa jest złe i że małżeństwo może mieć miejsce jedynie między mężczyzną a kobietą”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • tarpan
  10.03.2010 19:56
  Mimo wszystko uważam, że błędem jest pozbywanie tego dziecka szansy na odkrywanie katolickiego systemu wartości. Myślę nawet, że to dziecko bardziej tego potrzebuje.
 • Jerzy Mazur
  10.03.2010 21:59
  Pozornie był to strzał do własnej bramki. Trzeba jednak pamiętać, że dyrektor mógł obawiać się "dalszego ciągu" - np. prowokacji w czasie imprez szkolnych, czy odpływu dzieci z rodzin katolickich.

  Różnie można myśleć o katolickich rodzicach obrażających się na szkołę, za to że przyjęła dziecko z takiej... z takiego związku, jednak dla dyrektora pozostaje to problemem i wymaga wiele odwagi i roztropności.
 • Tomasz Siemasz
  11.03.2010 06:46
  Dokladnie.Dziecko powinno zostac tam przyjete i podlegaloby zasadom jakimi kieruja sie szkoly katolickie-niezaleznie od tego czy para 'opiekujaca sie' dzieckiem to akceptuje
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  19°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  wiecej »