Prezydent Duda: Rolą państwa jest wspieranie rodzin

Rolą państwa jest wspierać rodziny. Od prawnej i konstytucyjnej ochrony po bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu - napisał prezydent Andrzej Duda we wspólnym liście z Agatą Kornhauser-Dudą z okazji obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Rodzin.

Prezydencka para przypomniała w liście, że tematem tegorocznego Międzynarodowego Dnia Rodzin jest zrównoważony rozwój, pokojowe współistnienie i równe szanse dla wszystkich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych wykluczeniem.

"Rodzina jest najmniejszą wspólnotą. Jest środowiskiem, w którym jesteśmy zakorzenieni, z którego wyrastamy i w którym możemy się najpełniej rozwijać. To w rodzinie znajdujemy oparcie, budujemy najtrwalsze więzi, zawsze możemy na siebie liczyć. Szczęśliwe rodziny to zdrowsze, bardziej przyjazne, otwarte i kreatywne społeczeństwo" - podkreślili Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Jak jednak zaznaczyli, rodzina to także konkretne wyzwania. Problemy wychowawcze, bytowe, brak czasu, a niekiedy również choroba i niepełnosprawność to tylko niektóre przeciwności, z którymi muszą się zmagać rodziny na całym świecie.

"Rolą państwa jest wspierać rodziny. Od prawnej i konstytucyjnej ochrony po bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu" - napisał prezydent z pierwsza dama.

W swoim liście prezydencka para życzyła wszystkim polskim rodzinom, aby były szczęśliwe; żeby łączyły je coraz trwalsze więzy oraz aby jak najczęściej mogły świętować sukcesy, a także "mogły cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i satysfakcją z własnej pracy".

Przypadający 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne w 1993 r. Celem obchodów Roku jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny i zwiększenia zdolności społeczeństw do przezwyciężania tych problemów poprzez realizowanie kompleksowej prorodzinnej polityki społecznej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Tomek
  15.05.2018 11:25
  Już wspierali rodzine z Białogardu, robiąć na nią obławę z bronią. Tak samo jak wspierali emerytki z koła gospodyń wiejskich gdzie z bronią długą, robili nalot na targ (zarekwirowano wtedy 30l nieoznakowanych nalewek !!!! SUKCES!!!!). Państwo powinno zostawić ludzi w spokoju. Żaden urzędnik nie wiem co dla nas jest lepsze. Człowiek powinien być istotą wolną i powinien sam decydowac o swoim losie.
 • Jsm
  15.05.2018 13:36
  Najlepszym wsparciem dla rodzin będzie nie przeszkadzanie im, nie obkładanie nowymi opłatami, podatkami i tzw. "daninami". Może zamiast dawać 500+ lepiej i taniej byłoby np. zwiększyć drastycznie kwotę wolną od podatku dla pracujących rodziców? Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że rolą państwa NIE jest pomaganie! Od pomagania jest społeczeństwo, rodzina, fundacje itd.
 • marek
  15.05.2018 13:50
  to tylko pustosłowie. W Polsce obowiązują przepisy postmodernistyczne,oderwane nawet od tej naszej kulawej konstytucji,na mocy których państwo niszczy rodziny. i żadne listy tu nie pomogą.
 • gosc
  15.05.2018 20:41
  Piękne słowa i tylko słowa o "zapobieganiu wykluczeniu" niepełnosprawni są nadal wykluczani ze społeczeństwa, poniżani przez rządzących, ignorowani przez kościół.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  7°C Poniedziałek
  rano
  9°C Poniedziałek
  dzień
  10°C Poniedziałek
  wieczór
  8°C Wtorek
  noc
  wiecej »