Szczerzy do bólu

Nieraz widziałem ich w akcji. Wierzcie mi: są świetni.

Słyszałem, jak grają na żywo, wielokrotnie wysłuchałem ich świadectw. Są wiarygodni, prawdziwi do bólu.

Tak wielkiej widowni mogą im pozazdrościć legendy hip-hopu. Bęsiu i DJ Yonas są nieustannie w drodze, a w ciągu kilku ostatnich lat dotarli do kilkuset tysięcy młodych ludzi w wielkich halach, aulach, szkołach i zakładach poprawczych.

Kwintesencja ich przesłania? Tytuł najnowszej płyty: „Nie zmarnuj swojego życia”.

W czasie spotkań z młodymi na pierwszy plan wychodzi zawsze świadectwo, poruszające historie nawrócenia raperów. Muzyka jest w tle. Tą płytą zmieniają proporcje.„Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twojego serca” – tak śmiało można powiedzieć o tym projekcie.

Czy Rymcerze mogli przed laty przypuszczać, że do nagrania swego krążka zaproszą… P.O.D., jedną z najlepszych amerykańskich kapel ostrej muzy? Zrealizowany w Nowym Jorku i Warszawie efekt współpracy polskich raperów i legendy nu-metalu robi furorę w sieci. Oprócz Sonny’ego z P.O.D. gościnnie pojawili się jedni z najpopularniejszych raperów w Polsce: Tau i Zeus, finalista „The Voice of Poland” Mateusz Krautwurst oraz TaLLib.

„Marzenia się spełniają. A raczej On jest spełnia” – opowiadają na koncertach Rymcerze. Płyta jest świetnie nagrana i zaaranżowana, pełna odważnego głoszenia Dobrej Nowiny a jednocześnie dystansu. Wystarczy posłuchać kawałka „Lazy Monster”, o leniwym potworku, który drzemie w każdym z nas.

*

Rymcerze NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA. Wyd. Antidotum Records, 2017 r.

Antidotum Records RYMCERZE - Lazy Monster feat. ZEUS (Official Video) (Prod. Dj Yonas)

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  17°C Sobota
  wieczór
  15°C Niedziela
  noc
  12°C Niedziela
  rano
  13°C Niedziela
  dzień
  wiecej »