"My, polscy katolicy, przekazujemy Ci, Ojcze Święty wyrazy solidarności i modlitewnej więzi. Dzielimy ból spowodowany bezprecedensowym atakiem medialnym" - czytamy w liście solidarności do papieża Benedykta XVI, który można podpisać na stronie ekai.pl
Publikujemy jego pełną treść:
Wasza Świątobliwość,
My, polscy katolicy, przekazujemy Ci, Ojcze Święty wyrazy solidarności i modlitewnej więzi. Dzielimy ból spowodowany bezprecedensowym atakiem medialnym. Insynuacje o ukrywaniu czy tuszowaniu przez Waszą Świątobliwość bolesnych przypadków nadużyć duchowieństwa, traktujemy jako bezpodstawny atak na osobę i godność Następcy św. Piotra. Jesteśmy przekonani, że Kościół jest dziś tak silnie atakowany, gdyż w epoce relatywizmu ma odwagę zło nazywać po imieniu, pozostając punktem oparcia dla setek milionów ludzi.
Zapewniamy o naszej modlitewnej więzi ufając, iż świadectwo prawdy i cierpienia Ojca Świętego ściślej zjednoczy całą wspólnotę wierzących. Wyrażamy nadzieję, że płynący czas pozwoli obiektywnie ocenić wszystko, co uczynił Ojciec Święty dla pełnego ukazania prawdy o dramatach ludzkiego grzechu, także grzechu popełnionego przez duchownych.
Wierzymy w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Grzech jest zdradą Chrystusa i Kościoła, który pomimo ludzkich słabości jest narzędziem Zbawienia. Ujawnione grzechy kapłanów nie zachwieją naszego zaufania do Kościoła - Ciała Chrystusa. Wyrażamy nadzieję, że podejmowane przez Waszą Świątobliwość działania przyczynią się do odrodzenia Kościoła w pełni Bożej prawdy, która zawsze ma charakter wyzwalający.
Zapewniamy o żarliwych modlitwach w intencji Waszej Świątobliwości, przekazując z serca płynące gratulacje z okazji 5. rocznicy wyboru na Stolicę św. Piotra.
W imieniu zespołu KAI
Marcin Przeciszewski
o. Stanisław Tasiemski OP
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.