Betlejem: inauguracja Centrum Formacji Zawodowej

1 maja, w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika, w Betlejem otwarto Centrum Formacji Zawodowej dla palestyńskiej młodzieży. Łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal przewodniczył Eucharystii, stanowiącej główny punkt programu inauguracji Centrum.

Nowy ośrodek szkolenia otwarty w Domu Pokoju, należącym do fundacji Jana Pawła II w Betlejem, powstał dzięki inicjatywie i funduszom Stowarzyszenia Chrześcijańskich Robotników Włoskich (ACLI) oraz uniwersytetu z Perugii.

Uczestnicy czwartej narodowej pielgrzymki Stowarzyszenia Chrześcijańskich Robotników Włoskich do Ziemi Świętej uczcili swojego patrona św. Józefa gestem solidarności z narodem palestyńskim. Andrea Olivero, przewodniczący Stowarzyszenia, podkreślił, że inicjatywa ma na celu nie tylko poprawę sytuacji ekonomicznej, lecz również promowanie dialogu między narodami. „Ludzka praca – dodał – jest konkretnym znakiem troski o pokój oraz godność człowieka”.

Powstałe Centrum będzie oferowało naukę języka włoskiego, szkolenia pracowników socjalnych, warsztaty projektanckie oraz kursy formacji zawodowej w obróbce artystycznej drewna oliwnego i masy perłowej. Proponowane szkolenia są skierowane do młodych Palestyńczyków borykających się z bardzo dużym bezrobociem i trudną sytuacją ekonomiczną rodzin, która prowokuje falę emigracji chrześcijan z Ziemi Świętej w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Inauguracja Centrum Formacji Zawodowej w Betlejem wpisuje się w międzynarodową solidarność wspierającą lokalną wspólnotę katolicką licznymi inicjatywami o charakterze kulturalnym, socjalnym i ekonomicznym. Franciszkanie od wielu lat promują rzemiosło lokalne i organizują pod hasłem „Betlejem w masie perłowej” kursy doskonalenia zawodowego przy współpracy organizacji rządowych i pozarządowych. Szkoła techniczna salezjanów od dziesięcioleci stanowi dla Betlejem i okolic prawdziwą kuźnię talentów i profesjonalnego przygotowania do różnych zawodów dla lokalnej młodzieży męskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  8°C Poniedziałek
  noc
  4°C Poniedziałek
  rano
  10°C Poniedziałek
  dzień
  11°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »