1 maja, w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika, w Betlejem otwarto Centrum Formacji Zawodowej dla palestyńskiej młodzieży. Łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal przewodniczył Eucharystii, stanowiącej główny punkt programu inauguracji Centrum.
Nowy ośrodek szkolenia otwarty w Domu Pokoju, należącym do fundacji Jana Pawła II w Betlejem, powstał dzięki inicjatywie i funduszom Stowarzyszenia Chrześcijańskich Robotników Włoskich (ACLI) oraz uniwersytetu z Perugii.
Uczestnicy czwartej narodowej pielgrzymki Stowarzyszenia Chrześcijańskich Robotników Włoskich do Ziemi Świętej uczcili swojego patrona św. Józefa gestem solidarności z narodem palestyńskim. Andrea Olivero, przewodniczący Stowarzyszenia, podkreślił, że inicjatywa ma na celu nie tylko poprawę sytuacji ekonomicznej, lecz również promowanie dialogu między narodami. „Ludzka praca – dodał – jest konkretnym znakiem troski o pokój oraz godność człowieka”.
Powstałe Centrum będzie oferowało naukę języka włoskiego, szkolenia pracowników socjalnych, warsztaty projektanckie oraz kursy formacji zawodowej w obróbce artystycznej drewna oliwnego i masy perłowej. Proponowane szkolenia są skierowane do młodych Palestyńczyków borykających się z bardzo dużym bezrobociem i trudną sytuacją ekonomiczną rodzin, która prowokuje falę emigracji chrześcijan z Ziemi Świętej w poszukiwaniu lepszych warunków życia.
Inauguracja Centrum Formacji Zawodowej w Betlejem wpisuje się w międzynarodową solidarność wspierającą lokalną wspólnotę katolicką licznymi inicjatywami o charakterze kulturalnym, socjalnym i ekonomicznym. Franciszkanie od wielu lat promują rzemiosło lokalne i organizują pod hasłem „Betlejem w masie perłowej” kursy doskonalenia zawodowego przy współpracy organizacji rządowych i pozarządowych. Szkoła techniczna salezjanów od dziesięcioleci stanowi dla Betlejem i okolic prawdziwą kuźnię talentów i profesjonalnego przygotowania do różnych zawodów dla lokalnej młodzieży męskiej.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.