Prezydent zaprasza na Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Prezydent Andrzej Duda zaprasza wszystkich, aby 11 listopada przyszli na Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległość, który odbędzie się w stolicy. "Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna" - zaapelował prezydent.

"Biało-Czerwony Marsz 100 lecia Odzyskania Niepodległości to uroczystość państwowa organizowana przez władze Rzeczypospolitej. Zaproszeni są Wszyscy. Przyjdźmy tylko z biało-czerwonymi flagami! Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna! #PL100" - napisał Andrzej Duda na Twitterze.

"100-lecie Niepodległej Rzeczpospolitej to wielkie święto polskiego narodu i polskiej państwowości. Pójdźmy wszyscy razem w Marszu ku chwale Niepodległej organizowanym przez państwo polskie. Zjednoczeni pod biało-czerwonymi flagami pokażmy jedność i dumę z ukochanej Ojczyzny" - napisał premier Morawieckiego na Twitterze.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował PAP, że Marsz rozpocznie się w niedzielę o godz. 15 i przejdzie trasą, którą miał przejść Marsz Niepodległości.

Decyzja o organizacji marszu zapadła podczas środowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Marsz ma mieć charakter uroczystości państwowej; jego organizacją zajmie się rząd.

Wcześniej w środę prezydent zaprosił szefa rządu na konsultacje w związku z decyzją prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji w niedzielę 11 listopada Marszu Niepodległości.

***

Wieczorem na antenie Polsat News Kukiz powiedział, że "bardzo się cieszy, że prezydent wziął udział w tej całej sytuacji". "Intencją tego listu był bezpośredni udział pana prezydenta oraz skierowanie zaproszeń do wszystkich opcji politycznych. Może właśnie zdarzyłby się ten cud, że jednak ponad podziałami wszyscy poszliby w którymś momencie marszu, niekoniecznie nawet (go) otwierając" - stwierdził.

Pytany, czy pójdzie na wspólny biało-czerwony marsz Kukiz odpowiedział: "jeśli pan prezydent zaprosi wszystkie opcje polityczne, w tym naszą opcję, i będzie w tym marszu szedł - wszystko jedno czy w czole tego marszu, czy w środku, czy na końcu - pójdę w tym marszu. Zostanę, chociaż miałem inne plany".

Kluby "Gazety Polskiej" oficjalnie będą uczestniczyć w biało-czerwonym marszu - oświadczył prezes Klubów "Gazety Polskiej" Ryszard Kapuściński. Zapowiedział to oficjalnie w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej.

"Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowych. Szybka decyzja prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, że organizacją marszu zajmie się rząd, a Prezydent Andrzej Duda obejmie wydarzenie Patronatem Narodowym zmobilizowała Polaków, którzy będą chcieli pokazać wszystkim zaprzańcom, jak rozumieją patriotyzm i miłość do ojczyzny" - napisał Kapuściński.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
21°C Sobota
wieczór
18°C Niedziela
noc
14°C Niedziela
rano
22°C Niedziela
dzień
wiecej »