Polska młodzież gotowa do wyjazdu do Panamy

„Duchową odprawę” przeżyli na Jasnej Górze młodzi pielgrzymi, wolontariusze, koordynatorzy oraz opiekunowie grup, którzy w styczniu wezmą udział w 34. Światowych Dniach Młodzieży. Krajowe rozesłanie zgromadziło ponad pół tys. osób.

„Nigdy nie będziemy tak stuprocentowo przygotowani aczkolwiek nasze serce jest otwarte i myślę, że to wystarczy. W Krakowie był niesamowity klimat, pomyślałam, że wspaniale byłoby przeżyć takie doświadczenie bardziej międzynarodowo. Dla mnie będą to pierwsze Światowe Dni Młodzieży przede wszystkim dlatego, żeby zobaczyć Chrystusa w swoich rówieśnikach” - mówili młodzi jadący do Panamy.

Światowe Dni Młodzieży będą tym razem bardzo maryjne. Ich hasłem są słowa: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego”. Mają być sposobnością do odnowienia maryjnej pobożności - przypomina bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. „Tam, gdzie brakuje takiego zasłuchania i zapatrzenia w Maryję, tam gdzie brakuje wrażliwości na to, że Matka Boża modli się za nas, to życie Kościoła słabnie” – podkreśla bp Solarczyk.

Z Polski w ŚDM udział weźmie ponad 3,5 tys. młodych. To największa europejska grupa udająca się do tego leżącego w Ameryce Środkowej kraju. Jest już tam kopia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej wędrująca „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  28°C Niedziela
  wieczór
  25°C Poniedziałek
  noc
  21°C Poniedziałek
  rano
  28°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »