Wyścig Kaczek po raz szósty w Lublinie

Piknikiem przed lubelskim ratuszem zainaugurowano VI już Wyścig Kaczek, który odbędzie się 16 czerwca w Lublinie.

Lubelski Wyścig Kaczek to wydarzenie, które z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, widzów i kibiców. Zmagania małych kolorowych zawodników ekscytują przede wszystkim tych, którzy wystawili kaczki do wyścigu, a tym samym zechcieli wesprzeć działania charytatywne organizatorów akcji. 

Dotychczas organizacją wyścigu zajmowała się Fundacja Skrzydła dla Edukacji oraz Katolickie Stowarzyszenie Osobom Potrzebującym "Agape". - W tym roku dołączyła do nas kolejna organizacja - mówi prezes Fundacji Skrzydła dla Edukacji Tomasz Biedacha - To Sempre a Frente, która także działa na rzecz dzieci i młodzieży. Bardzo się z tego cieszymy, bo podkreśla to fakt, że współpraca organizacji pozarządowych jest jeszcze szersza niż do tej pory. 

Cały zysk z Wyścigu Kaczek przeznaczony jest na pomoc dla dzieci. Do tej pory w zawodach wystartowało ponad 8500 zawodników, którzy „wypływali” łącznie kwotę 168.320 zł. Dzięki tym pieniądzom zostały sfinansowane posiłki dla dzieci, wakacyjny wypoczynek dla najmłodszych oraz ufundowano stypendia naukowe i inne wsparcie edukacyjne. 

- Cieszymy się, że impreza, którą zainaugurowaliśmy w 2014 r., na trwałe, mamy nadzieję, wpisała się w kalendarz tego, co Lublin ma do zaoferowania rodzinom i dzieciom - mówi T. Biedacha.  

Każdy, kto chce wziąć udział w wyścigu, wpłaca darowiznę, która przekazywana jest na cel charytatywny. W zamian otrzymuje cegiełkę oraz gumową kaczkę z indywidualnym numerem startowym. Kaczki można odbierać w siedzibach organizatorów, ale można się w nie zaopatrzyć także online przez stronę internetową: Wyścig Kaczek

Organizatorzy wyścigu zachęcają wszystkich do włączenia się w akcję, bo - jak przekonują - to świetna zabawa dla całej rodziny, ale także konkretna pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. - Pokazujemy wszyscy razem w gronie kilku tysięcy osób, że naprawdę rodzina to coś bardzo ważnego, co jest mocnym elementem budującym społeczność lubelską - mówi T. Biedacha. 

Tegoroczną ambasadorką wyścigu jest Anita Sokołowska, aktora pochodząca z Lubelszczyzny. - To bardzo fajna akcja. Pochodzę z tych rejonów i cieszę się, że mogę wesprzeć inicjatywę, której celem jest pomoc dzieciom - podkreśla aktorka. 

Wyścig zaplanowano na 16 czerwca. Do tego czasu można do wyścigu przygotować swoje kaczki, wpłacając darowiznę: za jedną kaczkę (20 zł), paczkę (3 kaczki za 55 zł), rodzinę (5 kaczek za 90 zł), drużynę (10 kaczek z 175 zł) oraz stado (20 kaczek za 330 zł).

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12°C Niedziela
  noc
  8°C Niedziela
  rano
  9°C Niedziela
  dzień
  9°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »