Choć Franciszkanie zaproponowali mu studia i przyjęcie święceń kapłańskich, to Paschalis pozostał skromnym bratem zakonnym. Był mistykiem.
Patronem dnia (17 maja) jest św. Paschalis Baylon , zakonnik.
Paschalis urodził się w Aragonii w Hiszpanii w 1540 r. Był pasterzem owiec i z powodu zaniedbanego wyglądu nie chciano przyjąć go do klasztoru. Kiedy miał 24 lata, jego pobożność i dar kontemplacji były już szeroko znane w okolicy. Franciszkanie zaproponowali mu studia i przyjęcie święceń kapłańskich. Paschalis jednak nie przyjął tej oferty. Pozostał skromnym bratem zakonnym. Był mistykiem. Miał szczególną cześć dla Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin.
Św. Paschalis zmarł w 1592 r. Pozostawił po sobie około 20 niewielkich traktatów dogmatycznych i ascetycznych. Z ich treści wynikałoby, że napisał je nie prosty brat zakonny, prawie analfabeta, ale wytrawny teolog.
Już w kilkanaście lat po śmierci, w 1618 roku, Paschalis został wyniesiony na ołtarze. Do katalogu świętych wpisał go w roku 1690 papież Aleksander VIII. Z racji jego szczególnego nabożeństwa do Eucharystii, Leon XIII ogłosił w roku 1897 św. Pachalisa patronem stowarzyszeń i kongresów eucharystycznych.
W ikonografii św. Paschalis przedstawiany jest w habicie lub jako pasterz, czasami z kijem pasterskim. Bywa ukazywany jako adorujący Chrystusa w monstrancji. Jego atrybutem jest także krzyż.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.