Znaki dobroci Boga

„Jego Świątobliwość Benedykt XVI jednoczy się w duchu modlitwy ze wspólnotą mężczyzn, szczególnie młodzieży męskiej, którzy przybywają z różnych stron Polski do Piekar Śląskich, by stanąć u stóp Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej” czytamy w telegramie nadesłanym do z okazji piekarskiej pielgrzymki ze Stolicy Apostolskiej .

Ojciec Święty wyraził radość i uznanie dla posługi jaką wobec świata Ludzi Pracy pełni Sanktuarium w Piekarach Śląskich, które w bieżącym roku obchodzi 350-1ecie kultu Matki Bożej. Zachęcił uczestników tegorocznej pielgrzymki, by z odwagą podejmowali wskazania otrzymane od Chrystusa za pośrednictwem Jego Matki. Są to wskazania, które uwrażliwiają wszystkich na potrzebę sprawiedliwości społecznej. „Tak wielu mężczyzn, wiele rodzin dotkniętych jest w świecie bezrobociem, wielu tych, którzy zagrożeni utratą pracy bezradnie i z niepewnością patrzą w trudne jutro. Wielu jest tych, którzy w świecie cierpią niedostatek a nawet głód. Potrzeba więc ducha ludzkiej solidarności, wrażliwości, konkretnej pomocy materialnej l modlitewnej” – czytamy w telegramie.

W dokumencie znalazł się również apel, by hasło: "Jesteśmy świadkami Miłości!" znalazło swój szczególny wymiar w codziennej rzeczywistości, poprzez bratnią pomoc i jedność Ludzi Pracy. „Niech wasze czyny będą znakiem dobroci Boga”.

Benedykt XVI poleca Wszechmogącemu Bogu wszystkich mężczyzn, trwających w modlitewnym czuwaniu w Piekarach Śląskich, uprasza dla niech ducha wzajemnej i ofiarnej miłości. Z okazji Pielgrzymki, a także z okazji 85 rocznicy utworzenia Archidiecezji Katowickiej wszystkim uczestnikom błogosławi.

Natomiast podczas niedzielnego spotkania na Anioł Pański w Watykanie Benedykt XVI modlił się za powodzian w Polsce.

Zwracając się po polsku papież powiedział: "Pozdrawiam serdecznie Polaków. Szczególną modlitwą ogarniam wszystkich powodzian. Nasze trudne sprawy zawierzamy dzisiaj Trójcy Świętej. Niech Maryja, nasza Orędowniczka, pomoże nam odczytać zamysły Bożej Opatrzności".

"Pamiętajmy słowa z Księgi Hioba: Dobro przyjęliśmy z ręki Boga. Czemu zła przyjąć nie możemy?. Wszystko jest objęte Bożym planem zbawienia. Niech Bóg w Trójcy Świętej umocni was i wam błogosławi" - mówił Benedykt XVI do Polaków.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
17°C Niedziela
rano
26°C Niedziela
dzień
28°C Niedziela
wieczór
25°C Poniedziałek
noc
wiecej »