W Egipcie 88 kościołów i kaplic chrześcijańskich wybudowanych bez wymaganej zgody zostało uznane za legalne. W ciągu ostatnich trzech lat pozytywnie zweryfikowano już ponad 1100 takich budynków.
Przed trzema laty parlament egipski uchwalił nowe prawo dotyczące budowy i użytkowania miejsc kultu. W związku z tym została powołana specjalna komisja rządowa oceniająca, czy kościoły i miejsca kultu, wybudowane przed wejściem w życie tego prawa bez wymaganej zgody państwowej, odpowiadają obecnym przepisom. Przez dziesiątki lat bowiem chrześcijanie budowali świątynie spontanicznie, bez odpowiednich pozwoleń. Do dziś sytuacje takie są pretekstami dla ekstremistycznych grup islamskich do wzniecania rozruchów przeciw chrześcijanom.
Postawa egipskich chrześcijan była wynikiem obowiązującego wcześniej bardzo rygorystycznego prawa, które zabraniało budowania miejsc kultu w wielu określonych miejscach. Stosowanie go powodowało, że w wielu wioskach i miastach legalne wybudowanie chrześcijańskiej świątyni stawało się niemożliwe.
Msze żałobne za papieża Franciszka odbywają się w Watykanie codziennie do niedzieli.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.