Ze stolicy Indii wyruszył pokojowy marsz, którego uczestnicy po przejściu 14 tys. kilometrów dotrą w przyszłym roku do siedziby ONZ w Genewie. Inicjatywa wpisuje się w obchody 150. rocznicy urodzin Mahatmy Gandhiego. Jej celem jest promowanie na świecie pokoju i sprawiedliwości społecznej.
Marsz zatytułowany jest „Jai Jagat”, co znaczy „zwycięstwo świata”. Uczestniczy w nim 200 Hindusów oraz 50 przedstawicieli 10 krajów, które znajdą się na trasie marszu. Organizuje go Avani Kumar, potomek jednego z uczniów Gandhiego. Inicjatywie towarzyszyć będzie szereg wydarzeń promujących ideę niestosowania przemocy, która stanowi jedno z największych dziedzictw twórcy współczesnej państwowości indyjskiej oraz aplikowania jej do różnych dziedzin życia społecznego, politycznego i religijnego. Marsz dotrze m.in. do grobu św. Franciszka w Asyżu.
“Ten marsz chce uwrażliwić świat na problemy związane z budowaniem pokoju i koniecznością rozbrojenia. Zdecydowanie za mało się o tym mówi, te kwestie są wręcz przemilczane – mówi pracujący w Asyżu franciszkanin, o. Antonello Fanelli. – W Asyżu wspólnie podejmiemy też tematy znajdujące się m.in. w «Laudato sì» związane z ekonomią oraz ochroną środowiska. Jako franciszkanie pragniemy budować świat, w którym każdy może żyć w pokoju, gdzie respektowany jest drugi człowiek, a także stworzenie. To co Bóg stworzył, oddał nam na służbę, a ta służba domaga się szacunku dla otrzymanego daru.”
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.
"Musimy odpowiednio zwiększyć liczbę personelu w brygadach zmechanizowanych".
Podczas godzinnego przemówienia Trump w większości ponowił swoje wyborcze obietnice.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.