Reklama

Przeciw ustawie antyprzemocowej

Katolickie organizacje prorodzinne chcą doprowadzić do uchylenia ustawy o zwalczaniu przemocy w rodzinie. Ich członkowie zaczęli już zbierać wymagane do tego 100 tys. podpisów.

Reklama

Na łamach „Przewodnika Katolickiego” Ludwik Skurzak z Komitetu Contra In Vitro i Jacek Sapa z Fundacji Narodowego Dnia Życia wyjaśniają, że ustawa godzi w rodziny. „Uchwalona nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie to wyjątkowo złe prawo i przejaw porażającej niedbałości legislacyjnej” – stwierdza w rozmowie z „Przewodnikiem” Ludwik Skurzak z Komitetu Contra In Vitro. Jak zaznacza, kilka samorządów na Podkarpaciu podjęło już uchwały, w których protestuje przeciwko tej ustawie, a kolejne podejmują działania w tej sprawie. „1 sierpnia bowiem wszystkie gminy powinny zacząć wydawać pieniądze na zorganizowanie administracji, która będzie inwigilować mieszkańców” – dodaje Skurzak.

Proponuje on również, aby tę ustawę uchylić w całości. „Po pierwsze dlatego, że wymagają tego procedury, które nie pozwalają na uchylenie jedynie właśnie przyjętej nowelizacji. Po drugie, uważamy, że cała ta ustawa od początku była zła” – przekonuje Skurzak.

Ludwik Skurzak razem Jackiem Sapą z Fundacji Narodowego Dnia Życia złożyli w biurze Marszałka Sejmu blisko dwa tysiące podpisów umożliwiających rejestrację komitetu poparcia dla przygotowanego przez nich projektu ustawy. Ma on na celu, jak zapewniają jego twórcy, zwiększenie spójności systemu prawnego i uchylenie złych przepisów o przemocy w rodzinie. Przede wszystkim jednak zakłada on nadrzędność dobra rodziny i dziecka we wszelkich działaniach organów państwowych.

Twórcy przyjaznego rodzinom projektu ustawy muszą teraz zebrać 100 tys. podpisów wymaganych do tego, aby ich projekt został wniesiony pod obrady Sejmu. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać. „Jeżeli posłowie odrzuciliby naszą inicjatywę obywatelską w pierwszym czytaniu, to zamierzamy, po zebraniu pół miliona podpisów, skonfrontować ich z narodem, żądając referendum” – zapewniają Skurzak i Sapa, zachęcając wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, aby włączyli się w akcję zbierania podpisów. Wszystkie potrzebne do tego formularze oraz projekt ustawy można znaleźć na stronach internetowych: www.ndz.org.pl oraz www.lepszeprawo.pl.

Nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie podpisał 18 czerwca br. Bronisław Komorowski pełniący wówczas, jako marszałek Sejmu, obowiązki prezydenta Rzeczypospolitej. Uczynił to wbrew licznym głosom sprzeciwu m.in. ze strony samych rodzin, organizacji promujących rodziny i polskiego Episkopatu. Jej przeciwnicy zgodnie twierdzili, że jest to ustawa, która uderza w rodzinę. Podkreślają też, że jest ona niezgodna z Konstytucją oraz że narusza prawa człowieka do ochrony jego prywatności i godności, a także, iż ogranicza jego wolność. Przepisy mają wejść w życie z dniem 1 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
3°C Środa
noc
2°C Środa
rano
6°C Środa
dzień
6°C Środa
wieczór
wiecej »

Reklama