Wenezuelski parlament podziela zdanie prezydenta Hugo Cháveza, że należy zrewidować umowę ze Stolicą Apostolską. Zgromadzenie Narodowe zdominowane przez rewolucyjnych socjalistów ma w tej sprawie skierować do rządu odnośną uchwałę.
Poinformowała o tym przewodnicząca izby Cilia Flores przy okazji sprawozdania na temat wystąpienia kard. Jorge Urosy przed parlamentarną komisją. Jej zdaniem arcybiskup Caracas wyrażając swoje poglądy w imieniu episkopatu miesza Kościół do polityki i to w opozycji do rządu, a komisja nie była usatysfakcjonowana jego wyjaśnieniami. Ma to łamać zasady zawarte w porozumieniu watykańsko-wenezuelskim z 1964 r., które w związku z tym należy zrewidować. Trzeba również zweryfikować nominację kardynalską arcybiskupa Caracas.
Purpurata wziął w obronę wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Wenezueli abp Baltazar Porras. W jego opinii postulaty wysunięte przez przewodniczącą Flores nie mają żadnych podstaw prawnych, a wymyślanie konfliktu ze Stolicą Apostolską ma odciągnąć uwagę publiczną od innych, istotniejszych problemów kraju.
O decyzji Papieża poinformowała 5 kwietnia w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.
Z przekazanych informacji wynika, że papież nie przyjął ostatnio żadnych wizyt.
Wśród tematów rozmowy wymieniono wojnę na Ukrainie i inicjatywy mające na celu jej zakończenie.
Prezentacji polskiego tłumaczenia watykańskiego dokumentu "Antiqua et nova".
Jun wydał oświadczenie za pośrednictwem swoich prawników kilka godzin po decyzji TK.
Ordo Iuris: to bezpodstawna próba doprowadzenia do aktu uzurpacji władzy.