Zapisy na Górski Bieg Frassatiego 2020 otwarte

Na imprezę do Międzybrodzia Bialskiego zapraszają Gość Niedzielny i Radio eM.

 

Chcesz spędzić aktywnie czas w górach z cała rodziną? Szukasz wymagającego górskiego półmaratonu na przełomie czerwca i lipca? Górski Bieg Frassatiego to impreza rozgrywana w Międzybrodziu Bialskim, w Beskidzie Małym, tuż obok Bielska-Białej. Prawie 22 kilometrowa trasa i 1120 m. sumy zróżnicowanych podejść sprawia, że biegacze otrzymują esencję górskiego biegania na niespełna 22-kilometrowym dystansie. Start i meta są umiejscowione nad samym brzegiem malowniczego jeziora Międzybrodzkiego.

Jednak tym, co nadaje imprezie szczególnego klimatu jest niezwykle rodzinna atmosfera oraz liczni wolontariusze i kibice na trasie biegu. W czasie, gdy zawodnicy rywalizują pokonując kolejne kilometry, w miasteczku biegowym w strefie start/meta trwa piknik rodzinny z biegami dla dzieci i wieloma atrakcjami dla osób towarzyszących biegaczom. Choć w 2019 r. Górski Bieg Frassatiego dopiero debiutował, to przypadł uczestnikom do gustu na tyle, że w plebiscycie biegaczy na najlepszy bieg górski sezonu zdobył dwie złote kozice (wygrywając kategorie bieg na długim dystansie i debiut organizacyjny roku) oraz statuetkę kozicy za czwarte miejsce w kategorii OPEN (na ponad 300 biegów biorących udział w konkursie).

- Podstawowym celem, który przyświeca nam przy organizacji „Frassatiego” jest stworzenie przestrzeni atrakcyjnej zarówno dla biegaczy jak i ich rodzin czy przyjaciół. Chcemy, żeby to była dobra zabawa dla tych, którzy biegają, ale również dla kibiców – mówi pomysłodawca i koordynator biegu, Wojtek Teister. – Zastanawiając się nad różnymi pomysłami dotyczącymi wydarzenia pierwsze pytanie jakie sobie zadajemy brzmi: czy to sprawi, że sam chciałbym w tym biegu uczestniczyć?”. I to jest klucz według którego staramy się działać. Bardzo ważne jest dla nas również zabezpieczenie medyczne biegu – w tym roku na trasie rozstawione było łącznie 8 zespołów doraźnej pomocy medycznej w tym 5 zmotoryzowanych - dodaje. 

Pierwszy Górski Bieg Frassatiego został rozegrany w wyjątkowym upale, a na starcie stanęło 294 zawodników. Zwycięzcami debiutanckiej edycji zostali Marcin Kubica (Inov-8 Team) i Anna Arseniuk (T. S. Opatrunki Toruń), którzy ustanowili przy okazji wyśrubowane rekordy trasy. Na podium wśród pań stanęły także Anna Skalska i Paulina Wywłoka (obecnie Tracz), a w rywalizacji mężczyzn drugie miejsce zajął Tomasz Kawik (Alpin Sport Hoka One One Team), który wyprzedził Błażeja Knutelskiego (Gorący Potok).

Druga edycja biegu odbędzie się 20 czerwca 2020 r, a zapisy trwają od 1 grudnia 2019. Regulamin biegu przewiduje limit 500 uczestników. Szczegółowe informacje organizatorzy publikują na stronie internetowej biegu (https://biegfrassatiego.gosc.pl/) i profilu facebookowym wydarzenia (https://www.facebook.com/BiegFrassatiego).

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • seitz
  02.12.2019 19:39
  Obawiam się, że Platformie już nic nie pomoże.
  Chociaż z drugiej strony kilka milionów obywateli jest w stanie oddać swój głos na Partię Grzegorza bezprogramu Schetynę lub Panią Kidawę Prompter Błońską, czyli osoby, które nie potrafią się sprawnie wypowiedzieć i nawet nie pamiętają własnego programu na konwencji wyborczej.
 • gorolaz
  03.12.2019 07:28
  gorolaz
  Przypomina to próby reformowania PZPR i hasła typu "Partia ta sama, ale nie ta sama". Jednak najskuteczniejszym sposobem reformy byłoby: "Sztandar wyprowadzić!"
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Wtorek
noc
2°C Wtorek
rano
4°C Wtorek
dzień
4°C Wtorek
wieczór
wiecej »