Duchowa Adopcja bez wychodzenia z domu

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to dzień, w którym wiele osób podejmuje się modlitwy w intencji poczętego życia. Ze względu na stan epidemii nie będzie składania publicznych, uroczystych aktów Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, ale można ją podjąć we własnym mieszkaniu.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą wstawienniczą, polegającą na wzięciu w duchową opiekę na 9 miesięcy nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Polega na odmawianiu każdego dnia jednej dziesiątki Różańca z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz odmówieniem specjalnej modlitwy w intencji tego dziecka.

Duchową Adopcję rozpoczynamy od złożenia przyrzeczenia. Zwykle dokonuje się to w uroczysty sposób w kościele. Ale zobowiązania do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki można dokonać we własnym domu, przed krzyżem czy obrazem świętym.

- Wiele spraw formalizujemy, także po to, by nadać wydarzeniu odpowiednią rangę. Stąd też obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w kościele, stąd też nasze przyrzeczenia składane publicznie wobec całej wspólnoty, podpisywanie deklaracji. Ale to nadal pozostaje nasze, indywidualne zobowiązanie wobec Pana Boga, któremu obiecujemy zatroszczyć się duchowo o zagrożone życie. Możemy się go podjąć w domu, choć warto nadać mu także zewnętrznie wymiar uroczysty: stać lub uklęknąć przed krzyżem, wygłosić rotę przyrzeczenia wobec domowników. Może właśnie teraz, kiedy na czas epidemii miejscem celebracji jest nasz dom, nasza rodzina, warto zaprosić do wspólnej modlitwy w intencji życia naszych bliskich? - zachęca ks. Łukasz Gąsiorowski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Koszalinie.  

Jak dokonać duchowej adopcji, podpowiadają pilscy salezjanie.

 

Święta Rodzina Piła Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

Można także swoje przyrzeczenia złożyć w trakcie Mszy św. transmitowanej w TV (przyrzeczenie będzie składane na Jasnej Górze 25 marca podczas Mszy o 20.00 - transmisja w TVP3). 

Pomocą może być również aplikacja  stworzona przez Fundację Małych Stópek. „Adoptuj Życie”, która pełni funkcję mobilnego asystenta Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to idealne rozwiązanie, które w dowolnym miejscu i czasie pozwala nam podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Aplikacja jest prosta w obsłudze, towarzyszy tym, którzy są w trakcie duchowej adopcji oraz tym, którzy dopiero zaczynają.

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci! Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia ..................... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen.

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:

-  jedna tajemnica Różańca Świętego
-  moje dobrowolne postanowienia (najlepiej wybrać jedno, najwyżej dwa, żeby skutecznie i do końca wykonać)

-  poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu", którą teraz po raz pierwszy odmówię

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "człowieka zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Muminekk
  25.03.2020 20:16
  Przyrzeczenie złożyłam wiele lat temu, odtąd codziennie modlę się w tej intencji z wiarą że Bóg łaskawie wysłucha moich zmodyfikowanych modlitw.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Sobota
  dzień
  15°C Sobota
  wieczór
  12°C Niedziela
  noc
  10°C Niedziela
  rano
  wiecej »