Polisa posagowa - 5 powodów, dla których warto ją mieć

Przyszłość naszych dzieci nie jest nam obojętna, dlatego nawet, gdy nasze pociechy są małe – myślimy o chwili, gdy osiągną dorosłość. Jak sobie wtedy poradzą i czy będziemy w stanie je wspierać? Życie jest nieprzewidywalne, więc lepiej pomyśleć o tym wcześniej.

W takiej sytuacji warto rozważyć zakup polisy posagowej, która zapewni dziecku środki na start w dorosłość. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dziecko, bez względu na okoliczności, będzie mogło realizować swoje plany i marzenia.

Dlaczego ubezpieczenie posagowe?

Polisa posagowa jest sposobem oszczędzania na przyszłość dziecka, która łączy się z ochroną na wypadek śmierci rodzica. W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, mamy wiele możliwości do wyboru, np. na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html, gdzie możemy porównać kilka ofert nie tylko posagowych, w tym Nationale-Nederlanden, MetLife, AXA, Warta i Aegon.

Powód nr 1: pieniądze na start w dorosłość dla dziecka

Przede wszystkim – największym plusem polisy posagowej jest fakt, że nasze dziecko w chwili ukończenia określonego wieku (sami, jako rodzice lub fundatorzy polisy decydujemy czy dziecko otrzyma środki w momencie ukończenia 18, 19 czy 25 roku życia) otrzyma zgromadzone przez lata pieniądze. Środki może przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. 

Jeżeli zatem dziecko będzie chciało wyjechać na studia, opłacić je z góry, wynająć lub kupić mieszkanie albo otworzyć swoją działalność – będzie miało taką możliwość.

Dlaczego jest to tak ważne? Choć dzisiaj jesteśmy w dobrym momencie życia – jesteśmy zdrowi i dobrze zarabiamy, to nie mamy pewności, że tak samo będzie za 5, 10 czy 20 lat. W tym czasie może się wydarzyć sporo rzeczy, które utrudnią naszą sytuację życiową. Możemy się rozwieść, poważnie zachorować, mieć ciężki wypadek, zadłużyć się, utracić oszczędności – na przestrzeni lat życie może nas zaskoczyć wiele razy. Aby finansowo zabezpieczyć dziecko – zainwestujmy w polisę posagową. 

Powód nr 2: ochrona na wypadek utraty rodzica

Drugim, ważnym powodem, dla którego należy zastanowić się nad zakupem polisy posagowej, jest zabezpieczenie na wypadek utraty rodzica. W takiej sytuacji dziecko może otrzymać regularną rentę do czasu zakończenia nauki.

Oczywiście każdy z nas optymistycznie zakłada, że dożyje późnej starości, gromadki wnuków i spokojnej emerytury. Na wiele rzeczy jednak niestety nie mamy żadnego wpływu. Możemy oczywiście dbać o zdrowie, aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę, ale nawet takie kroki nie przekreślają możliwości poważnego zachorowania, a już na pewno śmiertelnego wypadku. Warto więc, by na wypadek gdyby miało zabraknąć nas lub współmałżonka, dziecko miało szansę utrzymać dotychczasowy poziom życia. Utrata rodzica to nie tylko trauma i stres, ale również znaczne pogorszenie warunków bytowych.

Powód nr 3: gromadzenie oszczędności

Możemy oczywiście założyć, że sami uzbieramy konkretną sumę pieniędzy, a potem wręczymy je dziecku. Tutaj jednak wygrywa zobowiązanie umową z ubezpieczycielem, ponieważ codzienne życie potrafi komplikować nasze plany. W czasie np. 20 lat trwania umowy nie raz zepsuje nam się samochód, będziemy remontować mieszkanie, wyprawiać uroczystości jak urodziny, chrzciny czy komunie, organizować zagraniczne wakacje – wówczas łatwo sobie odpuścić na poczet innego celu. 

Zobowiązanie wobec ubezpieczyciela ułatwia nam oszczędzanie dla dziecka. Ustawiamy stały przelew w banku i w ten sposób tę kwotę wykreślamy z domowego budżetu. 

Powód nr 4: środki na trudne czasy

Jeszcze rok temu nikt z nas nie spodziewał się epidemii, jaka obecnie panuje. Wielu przedsiębiorców, samotnie wychowujących rodziców czy osób, które nie posiadały innych oszczędności – jest w naprawdę trudnej sytuacji życiowej.

Pomoc od państwa i rządu to jedno, a życie to zupełnie inna sprawa. Mamy również inne zobowiązania, jak zapłacenie ubezpieczenia za samochód, rata kredytu czy opłacenie zajęć pozalekcyjnych naszych dzieci.

Każdy z nas w trudnym momencie życiowym może mieć zupełnie inną sytuację finansową. Może się tak zdarzyć, że środki z polisy pomogą właśnie nam utrzymać płynność finansową. Nie bójmy się skorzystać z tych oszczędności – nasza sytuacja finansowa w trudnym chwilach wpływa na nasze dziecko, a chcąc je chronić, możemy być zmuszeni do likwidacji polisy przed ustalonym czasem. Jest to oczywiście ostateczność, jednak czasem warto o tym pamiętać.

Powód nr 5: świadomość posiadania ubezpieczenia

Nie ukrywajmy przed dzieckiem, że posiada ono polisę posagową. Świadomość oszczędzania pieniędzy to świetna lekcja odpowiedzialności na przyszłość. Dzięki temu nasza pociecha będzie poważniej traktować środki, które otrzyma i sama w przyszłości będzie chciała zabezpieczyć swoją przyszłość. Niech nasza decyzja o zakupie ubezpieczenia posagowego będzie również wskazówką, by o przyszłości myśleć z dużym wyprzedzeniem. Taka lekcja z pewnością się opłaci.

Artykuł sponsorowany

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SPONSOROWANE

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  17°C Czwartek
  dzień
  17°C Czwartek
  wieczór
  14°C Piątek
  noc
  11°C Piątek
  rano
  wiecej »