Postać kardynała Newmana pokazuje współczesnemu światu wartość Kościoła katolickiego - mówi ks. Mirosław Prasek z Radomia, członek Rady Rzymskiej Konfederacji Oratorium św. Filipa Neri. Polska reprezentacja księży filipinów na uroczystości beatyfikacyjne kard. Newmana w Cofton Park w Birmingham będzie liczyć 13 osób, w tym 4 z diecezji radomskiej.
Ks. Prasek podkreślił, że kard. Newman przeciwstawiał się liberalizmowi. Wspomniał też słowa angielskiego kapłana-konwertyty, że trzeba dochodzić do pełni chrześcijańskiego życia poprzez prawdę rozumu i światło wiary. - Był w tym bardzo radykalny, kiedy w swoim sumieniu rozeznał jaka jest prawda i poszedł za nią. Dlatego można go nazwać kolejnym więźniem sumienia. Zresztą hasło "Serce przemawia do serca" zostało zaczerpnięte z dewizy kard. Johna Newmana - powiedział ks. Prasek. Zaznaczył też, że Benedykt XVI zrobił wyjątek, aby osobiście beatyfikować kard. Johna H. Newmana.
Ks. Mirosław Prasek jest członkiem Rady Rzymskiej Konfederacji Oratorium św. Filipa Neri. Na co dzień jest dyrektorem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri w Radomiu. W Polsce jest 121 filipinów, zaś na całym świecie ponad 400. Z kolei 82 domy oratoryjne znajdują się m.in. we Włoszech, RPA, Kanadzie, USA i Austrii.
Benedykt XVI wyniesie na ołtarze kard. Johna Henry'ego Newmana 19 września w Cofton Park w Birmingham, ostatniego dnia swojej wizyty w Wielkiej Brytanii.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.