Stolica Apostolska przeciwstawia się dyskryminacji rasowej we wszelkich jej przejawach.
Głos w tej sprawie zabrał na forum oenzetowskiej Rady Praw Człowieka stały przedstawiciel Watykanu abp Ivan Jurkovič. Uczestniczył on w debacie na temat naruszania praw człowieka z powodów rasowych, systemowego rasizmu, brutalności policji oraz stosowania przemocy wobec pokojowych protestów.
Abp Jurkovič wezwał wszystkie państwa do uznania, ochrony i promocji podstawowych praw człowieka. Przypomniał, że wszyscy członkowie rodziny ludzkiej, stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, są równi w swej godności bez względu na rasę, narodowość, płeć, pochodzenie, kulturę czy religię. Nie można zatem tolerować czy zamykać oczu na jakąkolwiek formę rasizmu i wykluczenia społecznego.
Nadszedł już czas – powiedział na forum ONZ watykański dyplomata – aby położyć kres uprzedzeniom i wzajemnej nieufności, które leżą u podstaw dyskryminacji rasowej. Nikt nie może czuć się odizolowany. Nikt też nie może czuć się uprawniony do deptania godności innych ludzi. Przemoc jest autodestrukcyjna. Nic się nie zyskuje dzięki przemocy, a traci bardzo dużo – dodał abp Jurkovič.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.