PiS może liczyć na poparcie 32 proc. wyborców, KO - 29 proc., Lewica - 15 proc., Konfederacja - 9 proc., a PSL - 7 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Po uwzględnieniu startu w wyborach parlamentarnych ugrupowania Szymona Hołowni, PiS poparło 31 proc., a 29 proc. Polskę 2050.
32 proc. wyborców - o 2 pkt więcej niż w poprzednim badaniu - zadeklarowało chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych, gdyby odbywały się one w najbliższą niedzielę - wynika z opublikowanego w czwartek na portalu wPolityce.pl sondażu pracowni Social Changes.
Również 2 pkt zyskała Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 29 proc. badanych. Na trzecim miejscu znalazła się Lewica z poparciem 15 proc., o 1 pkt więcej niż poprzednio. Czwarte miejsce zajęła Konfederacja, na którą wskazało 9 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 pkt.
O 1 pkt więcej badanych poparło Polskie Stronnictwo Ludowe z Kukiz'15, cieszące się obecnie poparciem 7 proc. badanych.
Spadła też liczba osób niezdecydowanych. Obecnie odpowiedź "inne ugrupowanie" wskazuje 8 proc. badanych, a tydzień temu było to 13 proc.
Z kolei w scenariuszu uwzględniającym start ugrupowania Szymona Hołowni, PiS nadal jest na pierwszym miejscu z poparciem 31 proc. badanych.
Na drugiej pozycji jest Polska 2050 (22 proc. poparcia), na trzeciej KO (21 proc.), na czwartej Lewica (12 proc.), na piątej Konfederacja (8 proc.), a na ostatniej PSL z Kukiz'15 z poparciem 5 proc., czyli poniżej progu wyborczego dla koalicji.
W scenariuszu ze startem Polski 2050 Szymona Hołowni, na "inne ugrupowanie" chciałoby zagłosować 1 proc. badanych.
Deklarowana w sondażu frekwencja jest na poziomie 63 proc., przy czym 46 proc. "zdecydowanie", a 17 proc. "raczej" wzięłoby udział w głosowaniu.
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym; było przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1088 osób w dniach 6 - 9 listopada 2020 r.
W związku z nasilającymi się przypadkami grypy w większości szpitali panuje chaos.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.