Jak wziąć pożyczkę na święta i nie żałować?

Nadchodzące święta to nie tylko okazja do zadumy i religijnego przeżycia, ale i do wspólne spędzenia kilku dni w gronie rodzinnym. To możliwe nawet przy obecnych obostrzeniach. Jak co roku problemem może stać się sfinansowanie świąt. Jednym z rozwiązań jest wtedy pożyczka.

Z badania CBOS wynika, że Boże Narodzenie dla 27% Polaków jest przede wszystkim świętem religijnym, a dla 53% to głównie święto rodzinne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby połączyć te dwa punkty widzenia. W rzeczywistości bowiem Boże Narodzenie to i święto religijne, i rodzinne. 2020 rok jest szczególnie trudny dla wszystkich ze względu na pandemię. Nie oznacza to jednak, że nie można zorganizować serdecznego, rodzinnego spotkania (limit to 5 osób, nie licząc domowników) z ulubionymi, polskimi potrawami.

Oczywiście przygotowanie takich świąt to koszty. Badanie firmy Deloitte pokazuje, że w 2020 roku zamierzamy wydać na święta o 29% mniej pieniędzy, niż było to w 2019 roku. To i tak średnio 1318 zł. Największa część świątecznego budżetu, bo aż 680 zł, zostanie przeznaczona na prezenty dla najbliższych. Drugie w kolejności będą wydatki na jedzenie i picie (430 zł). Wiele rodzin będzie musiało wesprzeć się pożyczką. Podpowiadamy, jak zaciągnąć ją mądrze.

Źródło: Deloitte

Sprawdź, czy naprawdę potrzebujesz pożyczki

Chociaż Wigilia i Boże Narodzenie pełne jest polskich, znanych od dawna tradycji, nie warto jednak kierować się staropolską maksymą: „Zastaw się, a postaw się”. Święta mają zbliżyć rodzinę, umożliwić przeżycie religijne i nie powinny stać się przyczyną kłopotów finansowych. Oczywiście nie ma niczego złego w tym, że weźmiemy pożyczkę na święta. Należy to jednak zrobić z głową. Najlepiej przygotować listę wszystkich świątecznych wydatków. Na początek należy się zastanowić, czy z niektórych pozycji można zrezygnować. Potem trzeba zliczyć poszczególne wydatki. To nam pokaże, jak dużego budżetu świątecznego potrzebujemy. Być może wystarczą nasze bieżące dochody na sfinansowanie świąt. Jeśli nie, rozwiązaniem będzie pożyczka. Dzięki przygotowanej wcześniej liście dowiemy się, jaką kwotę będziemy musieli pożyczyć. Najszybciej i bez skomplikowanych formalności można zaciągnąć chwilówkę. Trzeba jednak sprawdzić, czy w danym terminie spłaty będziemy dysponowali środkami, które pozwolą uregulować zadłużenie.

Poszukaj najlepszej oferty

Gdy już zdecydowaliśmy, że wesprzemy świąteczny budżet szybką pożyczką, trzeba poszukać najlepszej oferty. Na rynku pożyczkowym można znaleźć wiele pożyczek, które różnią się nie tylko warunkami, ale przede wszystkim kosztami. Najlepiej zwrócić uwagę na całkowitą kwotę do oddania.

Wybór najlepszej pożyczki oznacza konieczność zapoznania się z kilkoma ofertami. Można to zrobić ręcznie, wchodząc po kolei na strony poszczególnych firm pożyczkowych. To jednak rozwiązanie czasochłonne i męczące. Na szczęście można podjeść do poszukiwań w nieco inny sposób. W Internecie bez problemu znajdziemy takie narzędzia jak porównywarki pożyczek. Wystarczy określić wysokość pożyczki i okres spłaty, a aplikacja znajdzie dla nas najlepsze oferty automatycznie. Można również skorzystać z rankingów pożyczek, które publikowane są w branżowych portalach finansowych. 

Postaw na darmową pożyczkę

Mądrze pożyczone pieniądze na święta, to pieniądze pożyczone jak najtaniej. Warto zatem wziąć pod uwagę zaciągnięcie darmowej pożyczki. W przypadku takich ofert oddaje się dokładnie taką samą kwotę, jaką się pożyczyło. Nie ma żadnych kosztów, odsetek ani opłat.

Dlaczego firmy pożyczkowe proponują w ogóle pożyczki za 0 zł?

To oferty promocyjne, które są skierowane do nowych klientów. W ten sposób pożyczkodawcy chcą przyciągnąć kolejnych klientów i chcą pokazać im, że u nich obsługa jest na wysokim poziomie, a warunki zobowiązania są atrakcyjne. Różne są kwoty takich pożyczek darmowych i okresy ich spłaty. Na przykład popularna marka VIVUS proponuje zobowiązanie do 3 000 zł na 61 dni z RRSO 0% przy pierwszej pożyczce.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie

W czasie przedświątecznej gorączki łatwo stracić i głowę, i czujność. Jednak szczególnie w tym czasie trzeba zwrócić uwagę na to, aby pożyczanie pieniędzy przez Internet było bezpieczne. Firmy pożyczkowe używają technologii i rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo klientów. My sami również musimy o bezpieczeństwo zadbać. Istotne jest to, od kogo pożycza się pieniądze. Warto sprawdzić, czy wybraliśmy legalnie działającego, godnego zaufania pożyczkodawcę. Firma pożyczkowa powinna figurować w rejestrze KRS oraz a rejestrze KNF. Do tego warto zapoznać się z opiniami na temat wybranego pożyczkodawcy. Można je łatwo znaleźć w Internecie. Przed akceptacją pożyczki należy również zapoznać się z jej umową. Warunki zobowiązania powinny być przejrzyste i jasne. Do tego powinniśmy mieć możliwość skontaktowania się z firmą pożyczkową za pomocą kilku kanałów komunikacji (np. e-mail, telefon, czat itp.).

Aby nie żałować, że zaciągnęło się pożyczkę na święta, należy się upewnić, że będziemy w stanie ją spłacić w terminie, znaleźć najtańsze zobowiązanie i do tego oferowane przez rzetelnego, godnego zaufania pożyczkodawcę. Dodatkowe pieniądze z pożyczki ułatwią przygotowanie wyjątkowych świąt, ale nie można zapominać, że najważniejsza jest świąteczna atmosfera, którą możemy zapewnić tylko my sami.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vivus Finance Sp. z o.o.

Artykuł sponsorowany

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SPONSOROWANE

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
0°C Wtorek
wieczór
-1°C Środa
noc
-1°C Środa
rano
0°C Środa
dzień
wiecej »