W czasie tegorocznego Wielkiego Postu przypada setna rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Chcemy wspólnie z naszymi czytelnikami przygotować dla niego wyjątkowy "prezent".
Ruch Światło–Życie, Instytut Niepokalanej Matki Kościoła, Unia Kapłanów Chrystusa Sługi, Krucjata Wyzwolenia Człowieka… Lista dzieł, u których początku stoi ks. Franciszek Blachnicki, przez wielu zwany „Ojcem”, jest imponująca, a liczbę osób, które formowały się lub formują w Ruchu, można liczyć w setkach tysięcy. Zawdzięczamy mu wiele - czas, aby podziękować! Z okazji setnej rocznicy urodzin chcemy razem z czytelnikami „Gościa Niedzielnego” przygotować „prezent” dla Ojca - księgę z podziękowaniami, którą następnie złożymy w Krościenku, gdzie znajduje się jego grób.
Jak włączyć się w akcję?
Napisz, za co chcesz podziękować księdzu Franciszkowi. Nie spotkałeś go osobiście? Nie szkodzi! Jego duch obecny jest we wszystkich dziełach, które zainicjował, w jego książkach i konferencjach. Napisz, co dobrego w Twoim życiu wydarzyło się dzięki Ojcu. Możesz napisać długie świadectwo albo tylko jedno zdanie. Jeśli chcesz, możesz dołączyć zdjęcie. Podziękowania można nadsyłać w dowolnej formie - wpisując je w komentarzach w wydarzeniu na Facebooku, wysyłając w prywatnej wiadomości na Facebooku, Instagramie czy Twitterze albo pisząc maila na adres gosc@gosc.pl. Wszystkie wiadomości będziemy na bieżąco umieszczać na blogu: https://blog.wiara.pl/blachnicki100/
Czekamy na nie aż do 24 marca. Po tej dacie wydrukujemy je i dostarczymy do Krościenka.
Challenge
W jaki sposób podziękowania trafią do grobu Ojca? To zależy od Was! Jeśli do 24 marca na naszym blogu uzbiera się 100 podziękowań, redaktorzy gosc.pl zawiozą księgę do Krościenka, jadąc na rowerach spod redakcji „Gościa Niedzielnego” Jeśli wpisów będzie 500+, tę samą trasę pokonają pieszo! Oczywiście będziemy relacjonować ich drogę! UWAGA: jedna osoba może napisać jedno podziękowanie. Wszystkie informacje związane z akcją możecie śledzić na blogu i w wydarzeniu na FB.
Nie tylko podziękowania
Wielki Post chcemy także wykorzystać, aby bliżej poznać nauczanie ks. Blachnickiego. Przygotowaliśmy dla Was specjalną podstronę https://www.gosc.pl/Blachnicki, na której znajdziecie artykuły o tym śląskim kapłanie.
Co tydzień w „Gościu Niedzielnym” i na gosc.pl publikować będziemy katechezy ks. Adama Pawlaszczyka. Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej będą tłem w nich, na którym postać ks. Franciszka Blachnickiego zajaśnieje wyraźniej po to, by towarzyszyć każdemu z nas, indywidualnie przeżywającemu te rekolekcje, w drodze do wewnętrznej wolności - wyjaśnia redaktor naczelny „Gościa”.
W każdy poniedziałek zaproponujemy Wam również konkretną dawkę myśli ks. Blachnickiego. Na dobry początek dnia i dobry cały tydzień! Koniecznie śledźcie nasze profile na FB i Instagramie!
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.