Prezent dla osoby wierzącej – jaki będzie najlepszy?

Wybieranie prezentu dla osoby wierzącej wymaga od nas sporo taktu i pokory. Mimo iż należy przedkładać wartości niematerialne nad dobra doczesne, to przemyślany materialny upominek na pewno pomoże umocnić bliską nam osobie w wierze w Boga. Jakie prezenty kupować, aby sprawić komuś prawdziwą radość? Oto kilka sprawdzonych propozycji.

Różaniec w prezencie

Niektórzy uważają, że przez całe życie należy modlić się tylko z jednym różańcem, tym, który dostaliśmy podczas przyjęcia Chrztu czy Komunii Świętej. Tak naprawdę jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć kilka różańców i zmieniać je w zależności od sytuacji. Oferta na rynku jest naprawdę ogromna: można wybierać spośród tradycyjnych różańców drewnianych i wykonanych z materiałów i kamieni szlachetnych, do tego z wizerunkami świętych. Nie bez powodu dużą popularnością cieszą się różańce w formie bransoletek. Są dyskretne, a przy tym bardzo praktyczne – można zabrać je ze sobą w podróż, założyć na uczelnię lub do pracy i modlić się z różańcem bez względu na miejsce czy okoliczności. Podobną rolę spełnia różaniec na palec, czyli w formie obrączki czy pierścionka.

Różaniec-naszyjnik to również świetny pomysł na prezent. Takie złote lub srebrne dewocjonalia z powodzeniem zastępują biżuterię. Mogą byś wyposażone w cyrkonie, różnokolorowe paciorki oraz zawieszki. Doskonale komponują się każdym rodzajem garderoby, w związku z czym będą świetnie wyglądały zarówno na co dzień, jak i wszelkie wyjątkowe uroczystości.

Pismo Święte dla bliskiej osoby

Pismo Święte jest pełne drogowskazów i życiowych wskazówek. Warto czytać je codziennie, poznając je na nowo i wyciągając dla siebie odpowiedni morał. Czy Pismo to dobry pomysł na prezent? Jeden z najlepszych. Księga będzie wsparciem i źródłem inspiracji.

Jeśli nasi najbliżsi mają już swój egzemplarz Biblii, podarujmy im skórzaną okładkę. Dzięki temu Pismo pozostanie w idealnym stanie mimo intensywnego użytkowania.

Zawieszki

Nie zapominajmy też o zawieszkach, które można nosić na szyi razem z krzyżykiem. Taki prezent zdaje się mówić: jestem przy tobie, modlę się o ciebie, chcę dla ciebie jak najlepiej. Zawieszka to forma ozdoby, która przypomina noszącej ją osobie, że Bóg jest blisko i nad nią czuwa.

Jaką zawieszkę wybrać? Mamy tu pełną dowolność. Dużą popularnością na pewno cieszy się Cudowny Medalik – Medalik Niepokalanego Poczęcia. Jego powstanie wiąże się z historią świętej Katarzyny Labouré, której objawiła się Najświętsza Maria Panna. Maria zapewniła, że osoby noszące Cudowny Medalik „dostąpią wszelkich łask”. Można sięgnąć również po krzyżyk Tau. Stanowi on symbol, że chcemy naśladować ubogiego Jezusa Chrystusa.

Książki, poradniki i płyty z muzyką

Teologia to dziedzina, której nie sposób całkowicie zgłębić. Ale trzeba próbować. Jeśli osoba, której chcemy sprawić prezent, jest zapalonym czytelnikiem, pomyślmy o uzupełnieniu jej biblioteczki. W księgarniach są całe obszerne działy dedykowane tematyce religii chrześcijańskiej. Znajdziemy w nich zarówno poradniki z odpowiedziami na przeróżne, nurtujące pytania, jak i książki popularnonaukowe, pozycje związane z interpretacjami Biblii, pisma Ojców Kościoła czy albumy z zachwycającymi fotografiami. Świetną propozycją jest też płyta CD z muzyką chrześcijańską lub film o takiej tematyce. Dzięki nim można spędzić czas wolny w naprawdę wartościowy sposób.

Chcemy sprawić przyjemność bliskiej osobie, a jednocześnie szukamy czegoś w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi? Mamy naprawdę sporo możliwości. Przemyślany prezent wyrazi więcej niż tysiąc słów. 

Artykuł sponsorowany

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SPONSOROWANE

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
25°C Środa
wieczór
18°C Czwartek
noc
13°C Czwartek
rano
13°C Czwartek
dzień
wiecej »