Abp Jagodziński: W kwestii małżeństwa Pan Jezus jest precyzyjny

W kwestii małżeństwa Pan Jezus jest bardzo kategoryczny i precyzyjny – mówił w Kielcach w bazylice katedralnej abp Henryk M. Jagodziński – nuncjusz apostolski w Ghanie, który przewodniczył Mszy św. poprzedzającej Marsz dla Życia i Rodziny.

Marsz dla życia i rodziny, to marsz nie tylko ludzi wierzących, to marsz dla tych wszystkich, którzy kochają i szanują życie oraz człowieka – przypomniał abp Jagodziński. Zauważył, że w dziś, kiedy „rzeczywistość (…) straciła wskazówki kompasu i zaczęła podążać we wszystkich kierunkach” nie jest to wcale takie oczywiste.

Duchowny zaznaczył, że „z prawdziwą miłością związana jest wierność i uczciwość, które trwają aż do końca życia. Prawdziwa miłość między kobietą a mężczyzną, z Bożego postanowienia realizuje się w pełni właśnie w małżeństwie”.

– W kwestii małżeństwa Pan Jezus jest bardzo kategoryczny i precyzyjny – powiedział abp Jagodziński dodając, że w Kościele katolickim małżeństwo jest podniesione do godności sakramentu. Zwrócił uwagę, że „współczesne problemy z małżeństwem, z rozwodami, z konkubinatami i całą gamą innych problemów, wiążą się z kryzysem wiary”. – Inaczej będziemy podchodzili do małżeństwa, gdy uświadomimy sobie, że jest ono powołaniem i drogą do świętości. Prawdziwa miłość związana jest z krzyżem, z poświęceniem – mówił duchowny.

Po Mszy św. w Marszu Życia i Rodziny wyruszono z Placu Najświętszej Maryi Panny, aby ulicami centrum Kielc przejść do Parku Miejskiego. Zwieńczeniem Marszu było X Uwielbienie w Centrum Miasta. Gośćmi specjalnymi byli m.in. Maleo, Arkadio, Daniel Wojda, Anna Madej. Tradycyjnie Uwielbienie poprowadził zespół ToOn. Zatańczyły „Kryształki”.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Dwa Przymierza, Akcja Katolicka Diecezji Kieleckiej, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, Zespół To On.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Piątek
noc
23°C Piątek
rano
33°C Piątek
dzień
34°C Piątek
wieczór
wiecej »