Pandemia Covid-19 nie stanowi już zagrożenia dla zdrowia w skali globalnej - ogłosiła w piątek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), cytowana przez agencję Reutera. WHO zmieniła tym samym kategoryzację pandemii koronawirusa, która obowiązywała od stycznia 2020 roku.
Z wielką nadzieją ogłaszam, że Covid-19 przestał stanowić zagrożenie dla zdrowia w skali globalnej; koronawirus zmienił świat i zmienił nas; jeżeli wrócimy do tego, co było przed pandemią Covid-19 i nie wyciągniemy odpowiednich wniosków, zawiedziemy przyszłe pokolenia - oświadczył dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Szef WHO ostrzegł zarazem przed lekceważeniem Covid-19, podkreślając, że pandemia wciąż trwa i zagraża milionom ludzi na całym świecie. "Ten wirus nadal zabija i zmienia się. Pozostaje ryzyko pojawienia się nowych wariantów, które powodują gwałtowne przyrosty zachorowań i zgonów" - ostrzegł Ghebreyesus, cytowany na stronie internetowej ONZ.
Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto w listopadzie 2019 roku w 12-milionowym Wuhan, stolicy chińskiej prowincji Hubei. W marcu 2020 roku pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się m.in. na Europę i Amerykę Północną. Według danych ONZ z powodu Covid-19 zmarło dotąd na świecie ponad 6,9 mln osób.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.