Tym razem studenci z dominikańskiej "Beczki" w Krakowie będą zbierać na pomoc dla szkoły Al Farah i centrum edukacyjnego Zavarian w Syrii.
Krużganki klasztoru dominikanów w Krakowie znów wypełnią się przedświątecznym aromatem ciast oraz tysiącami książek. Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Beczka" zaprasza na kolejną edycję akcji charytatywnej "Ciacho za ciacho", która odbędzie się już w niedzielę 10 grudnia. Kto nie jest z Krakowa, a chce pomóc, może wspomóc inicjatywę w internecie.
"Ciacho za ciacho" to także kiermasz świątecznych rękodzieł i wielu wydarzeń. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licytacji, koncercie scholi "Beczki" czy obejrzeć spektakl teatralny przygotowany przez grupę "Karton".
Akcja „Ciacho za ciacho” powstała w 2003 roku i od tamtej pory jest tradycyjnym elementem przedświątecznych przygotowań w Krakowie, przypominając o najbardziej potrzebujących.
DDA Beczka Ciacho za ciacho 2023 - ZaproszenieTegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Rozpalmy światło w chaosie". Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na rzecz dwóch ważnych projektów. Pierwszym z nich jest centrum edukacyjne Zavarian, które ma na celu zachowanie kulturowego dziedzictwa ormiańskich chrześcijan w Aleppo. Aby to dziedzictwo mogło przetrwać, niezbędny jest stały dostęp do prądu, dlatego część zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup i instalację 40 paneli fotowoltaicznych wraz z niezbędnym wyposażeniem.
Drugim projektem, na który zostaną przekazane środki, jest szkoła Al Farah w Syrii. Celem jest zapewnienie młodym uczniom narzędzi do nauki i rozwijania umiejętności.
Dzięki zebranym pieniądzom Caritas Polska będzie w stanie dostarczyć panele fotowoltaiczne oraz niezbędne wyposażenie, takie jak stoły i krzesła, projektor z ekranem, wyposażenie laboratorium i komputery.
Akcja prowadzona jest również w internecie. Zbiórkę można wesprzeć do 13 grudnia pod adresem ciacho.dominikanie.pl.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.