Błogosławieństwo ze sceny. Taki był rok 2023

To był rok pełnych ognia koncertów, na którym oddawaliśmy chwałę Najwyższemu, a centrum uwielbienia stały się… Gliwice. A już w marcu…

Z Grzesiem Bociańskim, z którym prowadzimy audycję „Z górnej półki” żartowaliśmy, że tak długo będziemy puszczali Hillsong United, aż… przyjadą do katowickiego Spodka. Australijczycy przyjechali troszkę dalej: do Gliwic. Wcześniej to tego samego miasta zjechał na świetny koncert Amerykanin Michael W. Smith, a zwieńczeniem roku był występ Kari Jobe, której towarzyszyli Cody Carnes i Martin Smith (była to część ich wspólnej europejskiej trasy The Blessing Tour).

Te spotkania zgromadziły tysiące chrześcijan. Nic dziwnego. Do Polski przylecieli wykonawcy, których piosenki już dawno trafiły „pod strzechy” i stanowią od lat żelazny repertuar wspólnot czy koncertów uwielbienia.

W czerwcu ponad 20 tysięcy ludzi uwielbiało Boga na wrocławskim stadionie „Tarczyński Arena” na kilkugodzinnym koncercie „Chwała Mu’, a jeśli dodamy do tego kilkaset wieczorów uwielbienia zorganizowanych podczas Bożego Ciała…

Rok 2024 też zapowiada się obiecująco: na początku marca na jednej scenie staną: Hillsong London Worship i Niemagotu. Nadciąga powstanie! Tym razem nie chodzi jednak o walkę narodowo-wyzwoleńczą, ale o realizację biblijnego wezwania: „Powstań! Świeć, bo przyszło twe światło” (Iz 60, 1-3). Na scenie ramię w ramię staną obok siebie dwie znakomite ekipy: Hillsong London Worship i NiemaGotu i zgodnie ogłoszą: „Chwała Pańska rozbłyska nad tobą”.

„Arise Poland Tour 2024” to wspólna trasa dwóch niezwykle popularnych zespołów, które swymi piosenkami opowiadają o miłości nie z tej ziemi. Na początku marca 2024 grupy ruszą w trasę po Polsce. Zagrają w Gliwicach (6.03 Arena Gliwice), we Wrocławiu (7.03 Hala Orbita) i w Gdyni (8.03 Polsat Plus Arena). Ze sceny popłynie znakomicie zagrane i zaaranżowane uwielbienie, a muzycy, których prawdziwą pasją jest oddawanie czci Najwyższemu odkryją największą tajemnicę świata: „nie ma Go tu, zmartwychwstał!”.
To będą koncerty pełne światła. „Chcemy nieść nadzieję w tych trudnych i mrocznych czasach, zapalić światło tam, gdzie panuje beznadzieja. I pokazać, zwłaszcza młodym, często zagubionym, zapatrzonym w ekran komórki, że jest Ktoś, kto zna ich na wylot i kocha bez granic” – opowiadają organizatorzy z fundacji 1On.

O wykonawcach:

NIEMAGOTU mogło być zespołem jednej piosenki. I tak zapamiętano by ten utwór, bo stał się rozpoznawalnym na całym świecie hymnem organizowanych nad Wisłą Światowych Dni Młodzieży. Na szczęście kolejne płyty pokazały, jaki potencjał drzemie w tej ekipie. Zespół z Krakowa nie stosuje zasady Ctrl+C, Ctrl+V: nie kopiuje, nie powiela, nie małpuje starych patentów. Mówi swoim własnym językiem, a jego piosenki momentalnie wpadają w ucho i długo z niego nie wypadają. Zespół w którym „pierwsze skrzypce” grają: Kuba Blycharz (świetny kompozytor i tekściarz) i obdarzona poruszającym, rozpoznawalnym na kilometr głosem Ola Maciejewska swymi koncertami zachwycili publikę i sprawili, że ich występy cieszą się ogromną popularnością.

HILLSONG LONDON WORSHIP grali na całym świecie. To kolektyw muzyków i piosenkarzy ze stolicy Wielkiej Brytanii, którzy od niemal dwóch dekad animują koncerty chwały podczas nabożeństw w całej Europie. Zaskakują nowoczesnymi aranżacjami, profesjonalizmem i ogromną pasją głoszenia Dobrej Nowiny z którą docierają nawet na Bliski Wschód, do Indii i Afryki.
Bilety kupisz na 1On, Bilety24 i ebilet.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
22°C Środa
noc
17°C Środa
rano
20°C Środa
dzień
20°C Środa
wieczór
wiecej »