Zdaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego nowela ustawy o dostępie do informacji publicznej nie jest sprzeczna z konstytucją; prezydent nie podjął jeszcze decyzji ws. ewentualnego weta - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak (PO).
"Pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie. Powziął na razie informacje dotyczące konstytucyjności bądź nie. Jego zdaniem ta ustawa nie jest niekonstytucyjna, nie zachodzi tutaj ryzyko niekonstytucyjności" - powiedział w poniedziałek wieczorem w "Kropce nad i" w TVN24 Nowak, pytany o to, czy prezydent zawetuje ustawę.
"Na co prezydent dzisiaj w rozmowie zwracał uwagę, że nie podoba mu się tryb uchwalenia. Mieliśmy trochę sytuację jak z GMO, że jest coś dołożone na koniec. Zgodnie z wysokimi standardami legislacji, które powinny obowiązywać, to nie powinno tak być uchwalone" - dodał.
W piątek, na ostatnim posiedzeniu Sejmu w mijającej kadencji, posłowie przyjęli senacką poprawkę do nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej, w myśl której możliwe będzie ograniczenie prawa do informacji ze względu na "ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa".
Tę możliwość dała poprawka wniesiona przez senatora Marka Rockiego (PO), którą przyjął Sejm.
PiS i PJN chcą, by prezydent Bronisław Komorowski zawetował nowelę ustawy o dostępie do informacji publicznej. Podobnie SLD. Domaga się on ponadto spotkania przedstawicieli partii parlamentarnych w tej sprawie.
Następnym krokiem muszą być dalsze rozmowy z udziałem prezydenta Ukrainy.
Puin w przeszłości zbyt wiele razy kłamał - uważa MSZ Ukrainy.
... dotyczący jego rozmów z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem.
Zostało jeszcze kilka dużych problemów, które "nie do końca" zostały rozstrzygnięte.
Żołnierze zaprezentowali sprzęt wojskowy na wielu piknikach.
Omówiono uwolnienie 1,3 tys. więźniów oraz wizytę Władimira Putina na Alasce.
"Żadna partia w Libanie poza strukturami państwa libańskiego nie ma prawa posiadać broni".