Białoruś: „Wilczy bilet” dla polskich kapłanów

Niektórym kapłanom pochodzącym z Polski białoruskie władze nie przedłużyły pozwolenia na posługę w tym kraju. Chociaż nie ogłoszono tego oficjalnie, to na jednym z portali parafialnych zamieszczono wiadomość o Mszy św. pożegnalnej.

Sankcje dotknęły między innymi ojca Waldemara Kujawę OFM Conv., który od 31 lat pracował na Białorusi. Z tego 26 lat pełnił posługę w parafii i klasztorze Niepokalanego Poczęcia NMP w Udziale, w powiecie głębockim, w diecezji witebskiej. W relacji nie podano powodu wyjazdu duchownego.

 Podziękowano mu „za wierny przykład kapłaństwa, za modlitwę, poświęcenie i serce otwarte na każdego człowieka, za nauczanie wiary, za wsparcie w trudnych chwilach, za każdą Mszę św. i za dobro, jakie pozostawił w sercach”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIAŁORUŚ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
21°C Wtorek
noc
18°C Wtorek
rano
25°C Wtorek
dzień
24°C Wtorek
wieczór
wiecej »