Ruszyło międzynarodowe Forum Charyzmatyczne

Patti Mansfield, charyzmatyczka z Nowego Orleanu, jest głównym mówcą XI edycji rozpoczętego dziś w Łodzi Forum Charyzmatycznego w Łodzi.

 W spotkaniu członków Odnowy w Duchu Świętym z całego świata uczestniczy 2 tysiące osób. Forum Charyzmatyczne odbywa się co dwa lata.

W Forum uczestniczą goście ze Szwecji, Szwajcarii czy Niemiec. "Chodzi nam o rozszerzenie horyzontów, żebyśmy wiedzieli, jak inni się modlą, co mówią, co się dzieje we wspólnotach w innych krajach" - wyjaśnia o. Remigiusz Recław, jezuita.
Tegoroczna edycja Forum, odbywająca się pod hasłem "Nie lękajcie się!", rozpoczęła się 30 września w hali sportowej przy ul. Małachowskiego w Łodzi i potrwa do 2 października.
Głównym gościem spotkania jest charyzmatyczka z USA, Patti Mansfield. Uczestniczyła ona w wylaniu Ducha Świętego w lutym 1967 roku w Duquesne - ten moment nazywany jest początkiem Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim. Wylanie Ducha Świętego interpretowane jest jako uświadomienie sobie przez człowieka obecności Ducha Świętego (i uwolnienie jego mocy, która została ofiarowana w sakramentach) lub rzeczywiste przyjście Ducha Świętego (w sensie doświadczalnym i teologicznym).
"Patti Mansfield od samego początku Odnowy posługuje wieloma charyzmatami. Wśród nich bardzo mocno wybija się charyzmat nauczania. Jej świadectwo życia było wielokrotnie publikowane na każdym kontynencie świata. Głosi rekolekcje dla świeckich i dla kapłanów na całym świecie. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych" - wyjaśnia o. Recław.
Patti Mansfield wygłosi w ramach Forum 3 konferencje: "Moje doświadczenie Odnowy", "Nie lękaj się służby" i "Świętość w codzienności". Drugim gościem Forum jest jezuita, o. Fabian Błaszkiewicz. Jego konferencje przewidziane są drugiego dnia i będą dotyczyć "Uzdrowienia jako wyjścia na wolność" i "Życia uzdrowieniem". Jedną z konferencji wygłosi także o. Recław. Będzie ona dotyczyć leków, "które nas paraliżują".
W Forum, jak co roku, uczestniczy także bp Ireneusz Pękalski z Łodzi i bp Bronisław Dembowski. Oprawę liturgiczną spotkania przygotowuje zespół "Mocni w Duchu", a całość zorganizowana jest przez Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi. Transmisję video z Forum można oglądać na stronie www.odnowa.jezuici.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
26°C Niedziela
noc
21°C Niedziela
rano
29°C Niedziela
dzień
30°C Niedziela
wieczór
wiecej »