Białystok: Rekolekcje z charyzmatykiem

jad/archibial.pl

publikacja 07.11.2011 13:47

Ponad 1200 osób z Polski, Litwy i Białorusi wzięło udział w rekolekcjach, które w Białymstoku prowadził charyzmatyk ks. John Bashobora

Białystok: Rekolekcje z charyzmatykiem Romek Koszowski / GN Ks. John Bashobora

Pochodzący z Ugandy kapłan znany jest Polakom. Gościł już w naszym kraju. 4 listopada w Białymstoku rozpoczął kolejną podróż po Polsce. Będzie ona trwała trzy tygodnie. Charyzmatyk odwiedzi m.in. Gdańsk i Zawiercie.

Rekolekcje, które prowadził w Białymstoku, zorganizowała wspólnota „Kairos”. Spotkanie trwało trzy dni. Rozpoczynało się modlitwą uwielbienia, a następnie przez kilka godzin charyzmatyk głosił konferencje z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W piątkowy wieczór zorganizowana została adoracja Najświętszego Sakramentu. Ks. Bashobora przeszedł z Jezusem Eucharystycznym pośród zgromadzonych. Każdy mógł powierzyć Chrystusowi siebie, swoje sprawy, rodzinę.

Sobota była dniem pojednania i pokuty. 30 kapłanów było tego dnia do dyspozycji uczestników rekolekcji. O owocach tego dnia mówili potem uczestnicy w wielu świadectwach. Opowiadali o dobrych spowiedziach, odnowieniu relacji z Bogiem, pojednaniu z najbliższymi, zrozumieniu słowa Bożego. Wśród świadectw pojawiły się i takie, w których mówiło się o uzdrowieniu z różnych chorób.

Ks. Bashobora ma bowiem niezwykły charyzmat uzdrawiania, którym posługuje na całym świecie. Wczoraj w Białymstoku przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a przed Najświętszym Sakramentem poprowadził modlitwę o uzdrowienie.