Mazurom szybko przybywało głosów

PAP |

publikacja 11.11.2011 12:35

Zakończyło się głosowanie w konkursie na nowe cuda natury, w którym jako jedno z 28 miejsc na świecie startowały Wielkie Jeziora Mazurskie. Z danych opublikowanych na stronie organizatora konkursu wynika, że Mazurom szybko przybywało głosów.

Mazurom szybko przybywało głosów Henryk Przondziono/GN Zakończyło się głosowanie w konkursie na nowe cuda natury

W ostatnich minutach głosowania na stronie internetowej organizatora plebiscytu tj. szwajcarskiej fundacji New7Wonders pojawiła się mapa świata, na której zaznaczono miejsca biorące udział w konkursie. Te, które zdobywały w ostatnich godzinach głosowania najwięcej głosów oznaczono na zielono, te które zdobywały głosy wolno - na czerwono. Mazury zostały oznaczone na tej mapie na zielono.

Inne miejsca, na które w ostatnich chwilach głosowało wiele osób to m.in. Malediwy, Wulkany Błotne, czy Halong Bay.

Czerwoną kropką oznaczono m.in. Czarny Las, Wielki Kanion Kolorado i Amazonkę.

Siedem miejsc, które zdobędą tytuł jednego z cudów natury organizatorzy podadzą na swojej stronie internetowej jeszcze dziś o godz. 20.07.

Mazury były jedynym polskim regionem biorącym udział w głosowaniu. O miano jednego z cudów natury rywalizowały od 2009 roku m.in. z Wezuwiuszem i Wyspami Galapagos.

W poprzednich etapach konkursu Polskę reprezentowały jeszcze Białowieża i Pustynia Błędowska - oba miejsca zdobyły jednak zbyt mało głosów, by dojść do finału.

Promocja Mazur w tym konkursie przebiegała pod hasłem "Mazury Cud Natury".

Ogólnoświatowy konkurs na 7 Nowych Cudów Natury zorganizowany został w 2007 roku przez szwajcarską fundację New7Wonders. Do konkursu zgłoszono ponad 400 miejsc z całego świata, z czego do konkursu zakwalifikowano 261.