Zobaczyliśmy ośmiornicę

fk/Nasz Dziennik

publikacja 15.11.2011 09:05

Działalnością Nowickiej powinien się zająć prokurator – uważa mec. Piotr Kwiecień

Zobaczyliśmy ośmiornicę PAP/Leszek Szymański Wanda Nowicka z Januszem Palikotem

– Prokurator  generalny powinien zarządzić karne postępowanie wyjaśniające, a następnie prokuratura powinna wydać nakaz przeszukania pomieszczeń firmy Gedeon Richter Polska, jak również pomieszczeń należących do Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny – mówi mec. Piotr Kwiecień „Naszemu Dziennikowi”. Obrońca Joanny Najfeld w procesie, który wytoczyła publicystce Wanda Nowicka, mówi w wywiadzie, że proces ten pozwolił zobaczyć „ośmiornicę” – część większej całości, która „mackami oplata społeczeństwo”.

– Warto zadać pytanie, jaką działalność prowadzi Federacja, która skupia w sobie kilka innych podmiotów. One również pozyskują, niezależnie od siebie, pieniądze od firm, których interesy są zbieżne z celami ideologicznymi tych organizacji – zauważa mecenas. Przypomina, że główny inspektor nadzoru farmaceutycznego wymierzył organizacji Nowickiej karę z tytułu nielegalnej reklamy środków wczesnoporonnych produkowanych przez Gedeon Richter Polska. 

Mec. Piotr Kwiecień zwraca uwagę na aktywność Federacji, która przez cały czas przez różne organizacje i działania, w tym polityczne, wpływa na ustawodawcę i rząd, aby doprowadzić do liberalizacji przepisów w zakresie aborcji i dostępu do antykoncepcji. Dążąc do refundacji środków antykoncepcyjnych z NFZ, a więc ze środków publicznych, podejmuje w ten sposób działanie w interesie majątkowym producentów środków antykoncepcyjnych. – Jeżeli Wanda Nowicka nie ujawnia tej informacji, to istnieje podejrzenie, że prowadzi lobbing i dopuszcza się płatnej protekcji – zauważa mecenas.

Przeczytaj też komentarz Kłamstwo rozwala państwo