Nuncjusz spotkał się z afrykańskimi ambasadorami

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 17.11.2011 17:41

Wizyta Benedykta XVI w Beninie będzie miała znaczenie dla całej Afryki. Zwracał na to uwagę rzecznik Stolicy Apostolskiej podczas spotkania z dziennikarzami przed rozpoczynającym się jutro wydarzeniem.

Do papieskiej podróży szykuje się też watykańska dyplomacja. W ramach przygotowań nuncjusz apostolski w Polsce spotkał się z rezydującymi w Warszawie ambasadorami krajów afrykańskich. „Mam nadzieję, że znaczenie tej podróży wykroczy poza sam Benin i stanie się świętem wiary, które udzieli się także innym” – powiedział nam po spotkaniu abp Celestino Migliore.

„Ambasadorów afrykańskich rezydujących w Polsce jest niewielu. Chciałem jednak spotkać się z nimi, ponieważ przy każdej wizycie apostolskiej dobrze jest wymienić informacje i opinie. Ponadto chcę powiedzieć, że w świecie dyplomacji relacje między przedstawicielami krajów afrykańskich i Watykanu są nie tylko serdeczne, ale też opierają się często na zaufaniu i współpracy” – powiedział Radiu Watykańskiemu dyplomata.

Abp Migliore poinformował ambasadorów, że podczas swej podróży, która rozpocznie się jutro, Papież ogłosi posynodalną adhortację apostolską. Zwróci w niej uwagę na potrzebę zaangażowania społeczności lokalnych w inicjatywy służące wspieraniu pokoju, sprawiedliwości i rozwoju. Tych inicjatyw jest już wiele, ale ich skuteczność zależy od zaangażowania samych Afrykańczyków – powiedział nuncjusz apostolski w Polsce.